Zavrieť

Porady

pohľadávka voči VšZP

Dobrý deň,
nedávno 22.3.2013 som bola na pobočke nahlásiť zmenu trvalého pobytu, pričom mi pani pri okienku oznámila, že mám u nich "nepokryté obdobie" od 13.7.2002 do 11.3.2003 a cez okienko mi dala šek na dlžnú sumu. Chcela by som sa informovať ohľadom premlčania pohľadávky, nakoľko ja som sa od poisťovne dozvedela, že mám dlh 10 rokov a 11 dní po skončení obdobia a doposiaľ mi nebola doručená žiadna výzva.
Následne mi dnes prišiel list do vlastných rúk, že ku dňu 28.3. evidujú nedoplatok za uvedené obdobie. Samozrejme mi oznámenie prišlo navýšené o 10€ čo je - poplatok za vydanie výkazu nedoplatkov.
Chcela by som Vás poprosiť o radu ako postupovať v prípade že je daná pohľadávka premlčaná, nakoľko mi dali 15 dňovú lehotu na zaplatenie.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Čo bolo počas tohto nepokrytého obdobia ? Zrejme si si nesplnila voči ZP oznamovaciu povinnosť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    holv Pozri príspevok
    počas nepokrytého obdobia som pracovala v zahraničí...
    "načierno" alebo na pracovnú zmluvu ?

    holv je offline (nepripojený) holv

    holv
    na zmluvu, respektíve oficiálne cez agentúru, no zrejme bez zdravotného poistenia ako som neskôr zistila...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    holv Pozri príspevok
    na zmluvu, respektíve oficiálne cez agentúru, no zrejme bez zdravotného poistenia ako som neskôr zistila...
    Nahlásila si v ZP, že odchádzaš pracovať do zahraničia = predložila si pracovnú zmluvu so zahraničným zamestnávatelom ?

    holv je offline (nepripojený) holv

    holv
    nie, nakoľko som vtedy nevedela že je to treba urobiť... mne sa ale jedná o to, že nebyť toho že si idem zmeniť adresu, tak kedy by ma boli vyzvali? A aj to, že som síce urobila chybu asi ja, no mohli ma upozorniť skôr a nie po 10tich rokoch

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    holv Pozri príspevok
    nie, nakoľko som vtedy nevedela že je to treba urobiť... mne sa ale jedná o to, že nebyť toho že si idem zmeniť adresu, tak kedy by ma boli vyzvali? A aj to, že som síce urobila chybu asi ja, no mohli ma upozorniť skôr a nie po 10tich rokoch
    Od roku 2003 sa veľakrát menil zákon o zdr.poistení. V súčasnosti platí, ak nebola splnená oznamovacia povinnosť . nedoplatok na poistnom sa nepremlčuje.

    Skús pozháňať chýbajúce doklady (pracovnú zmluvu a doklad o ukončení prac.pomeru v zahraničí) a oznamovaciu povinnosť si splniť dodatočne.

    pohľadávka voči VšZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.