Zavrieť

Porady

výdavky v neziskovej organizácii

Ahojte! Môžete mi niekto poradiť? S účtovaním NO začínam a neviem ako správne rozdeliť účtovanie výdavkov. Tak ako delím príjmy na hlavnú a vedľajšíu činosť mám deliť aj výdavky spojené s hlavnou a vedľajšou činnosťou. A ako je to s tým koeficientom. Celkom som to nepochopila. V šetky výdavky sa prepočítavajú koeficientom, alebo sa najprv vyčlenie nedaňové výdavky ( napr. reprezentačné) a daňové výdavky a tie sa prepočítavajú pomerovým koeficientom na zdaňované a nezdaňované, alebo mám od začíatku členiť výdavky na hlavnú čínnosť a vedľajšu činosť a spoločné náklady a iba tie sa prepočítavajú koeficientom. Prečítala som tu všetko možné, ale stále mi to nie je jasné. Môžete mi prosím poradiť, asi budem musieť opraviť aj priznanie NO za minulý rok, lebo sme boli v state, tak som všetko dala ako zdaňovanú čínnosť. Chcela by som to dobre urobiť aby som nerobila ďalšie opravné priznanie na opravné priznanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    Hlavne si rozdeľ príjmy: zdaňované - nezdaňované
    k tomu si pričleň výdavky, ktorý s akou činnosťou súvisí. Potom ti vznikne skupina výdavkov, ktoré nevieš presne rozdeliť - telefón a podobne. Tie rozdelíš koeficientov pomerom zdaň a nezdaň príjmov.

    výdavky v neziskovej organizácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.