Zavrieť

Porady

Prenájom bytu

Dobrý večer, chcem sa spýtať ,ako je to ked nájomník neplatí nájomné? Mešká s platbou dva mesiace, a síce odišiel z bytu,ale bez toho, aby zaplatil nájom ako má v zmluve.Je tam podmienka, že ak sa rozhodne odísť ešte pred skončením nájomnej zmluvy,dá výpoved z bytu a od 1.dňa nasledujuceho mesiaca plynie tá výpovedná dvojmesačná lehota. Tu nedali ani vedieť a ešte chcú späť aj zálohu ktorú platili na začiatku pri podpise zmluvy, je to platba na jeden mesiac. Dá sa to nejako vymôcť? Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak nájomná zmluva trvá, máš nárok na nájomné, bez ohľadu na to, či je byt využívaný. Na depozit pravdepodobne nárok nemajú. Uplatnil by som na neho zápočet, alternatívne pri zájdení do ad absurdum zadržanie, ak by zápoćet nebol možnỷ.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gabco33 Dakujem. Zmluva stále trvá tá je do 30.6. A ešte ma zaujíma, treba platiť daň za prenájom bytu,ked je pani dôchodkyňa? A ak áno podľa čoho sa vyrátava ?
    profesional Keď prenajímaš byt, je to zdaniteľný príjem. Bez ohľadu na to či si dôchodca alebo nie. Normálne podávaš daňové priznanie ako každá osoba so zdaniteľnými príjmami. Vyrátava sa klasicky. Výnosy mínus náklady a následne vynásobíš sadzbou dane.
    gabco33 Dakujem
      zbaliť

    hanusvas je offline (nepripojený) hanusvas

    fantom opery hanusvas
    a este by som Ta chcel upozornit, ze takyto druh prijmu ak nie si OSVC mozes vykonavat iba ak mas pridelene DICO. A ty Ti mali pridelit na zaklade hlasenia o zacati takehoto druhu vynosov, ktore si mal podat do 30 dni od zaciatku najimania. Cize, bacha na to ak podas priznanie bez prideleneho DICA, muoze sa stat, ze Ti este naparia nejaku pokutu. Ale, mozno nenaparia, mozno budu ochotni Ti DICO pridelit dodatocne, neviem, neskusal som tuto variantu...Skor, nez podas priznanie, zisti si ako sa czachovaju...neoficialne.Paaaa
    gabco33 Aha,tak pozisťujem čo a ako,dakujem
    kopretinka 26.04.16 17:42 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.