Zavrieť

Porady

Chcela by som vykonávať bezpečnostného technika a technika požiarnej ochrany, čo k tomu potrebujem, ako začať?

Dobrý deň, absolvovala som kurz BOZP a kurz technika PO, už ma čakajú len skúšky z technika PO, čiže budem mať osvedčenie pre výkon bezpečnostného technika a aj osvedčenie pre výkon technika požiarnej ochrany.
Moja otázka znie, ak by som chcela vykonávať ako osoba BOZP a PO musím mať najskôr nejakú prax v BOZP a PO u nejakého zamestnávateľa, alebo si môžem rovno otvoriť živnosť alebo sro-čku a sama robiť tieto činnosti - BOZP a PO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    No ak aj po absolvovani kurzov a ziskani osvedceni nevies zodpovedat tuto zakladnu otazku, tak sa zatial do tejto aktivity nepustaj a najprv si dokladne nastuduj prislusne pravne normy.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ebi77 no však práve vôbec v tomto nemám jasno, kopec zákonov poprepletaných na prednáškach, kto sa má v tom vyznať? preto sa chcem opýtať tých čo sa v tom pohybujú a majú prehľad, vopred Ďakujem za odpovede
    avalik nevyznas sa v tom a uvazujes o samostatnom vykonavani tychto odbornych cinnosti? mas vobec nejaky pud sebazachovy a stipku zodpovednosti? ved si prestuduj tie zakony, odpoved tam mas.
    tannenkau ona ešte netuší, že iné je listovať v zákonoch / robiť kurzy
    a iné postaviť sa v praxi pred problém
    navrhnúť riešenie
    obhájiť
    a zniesť protiargumenty (načo to je / prečo sa to nedá / čo nás buzeruje )
    ebi77 ja potrebujem pomoc, tvoje urážky mi nepomôžu, chcela by som robiť pre bozp a po pre jednoduché prevádzky zatiaľ pre známych! nie pre ťažké strojárenské a iné prevádzky, ak nemáš rady ani pomoci tak urážky si odpusti, ďakujem za pochopenie
    tannenkau Radu som ti dal 10,34

    nečítala si ????????????????????
    /////
    nepíš sem
    nezabávaj sa tu, ale UROB to, čo si napísala : PRAX

    "" chcela by som robiť pre bozp a po pre jednoduché prevádzky zatiaľ pre známych ""

    PS
    Ja tvojich známych nepoznám, tak sa u nich nemožem prihovoriť / pomocť !
      zbaliť

    tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

    Vylúčený člen tannenkau
    Teraz už stačí pár rokov praxe
    aby si tomu rozumela
    a nebola "chodiaca norma"

    frzanony je offline (nepripojený) frzanony

    Odpracoval som 40 rokov ako inšpektor v oblasti BOZP ...viac frzanony
    Chyba nie je u ebi77. Čo je príčinou, že v súčasnosti, došlo k takejto nežiaducej, ba až hrozivej situácii, nechcem a ani nebudem uvádzať. Ako je možné, že BT nevie, lebo to asi ani nebolo povedané, /lebo inak by takto neformuloval svoj názor/ čo a kde svoju činnosť môže vykonávať samostatne BT a kde ABT atď. /viď § 22 zákona 124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov/ ? Preto súhlasím so stanoviskom avalik. I keď je to troška na tvrdo napísané, ale pravdivo. Jedine, čo môžem ebi77 teraz doporučiť, je dať sa do kopy s nejakým skúseným autorizovaným bezpečnostným technikom napr. u nejakého zamestnávateľa, začať študovať predpisy /nie len právne, ale i normy, návody na obsluhu a údržbu atď./ a v praxi snažiť sa ich aplikovať. To je jediné východisko, pokiaľ s BOZP myslíte vážne.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ebi77 myslím to s BOZP vážne, chcela by som to robiť do budúcna a určite sa poznažím nájsť človeka pri ktorom sa môžem zaučiť, ďakujem za radu
    frzanony Z ktorého regiónu pochádzate ?
    ebi77 som z Košíc
    frzanony Výborne, môžeme sa stretnúť a osobne to prediskutovať a dúfam, že i to vyriešiť. Od piatku je celkom možné, že opäť odchádzam na týždeň mimo Košíc.
    ebi77 ďakujem, budem veľmi rada, napíšem vám súkr. správu
      zbaliť

    kamosBA je offline (nepripojený) kamosBA

    kamosBA
    ako BT a TPO sa mozete zamestnat v akejkolvek firme, ktora nevyzaduje ABT. ak by ste chceli ponukat tieto sluzby dodavatelsky (napr. na zivnost), je potrebne si urobit lektorsky kurz a ziskat okrem zivnosti a aj optravnenie na vychovu a vzdelavanie (ak teda chcete skolit zamestnancov inych firiem)

    Chcela by som vykonávať bezpečnostného technika a technika požiarnej ochrany, čo k tomu potrebujem, ako začať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.