Zavrieť

Porady

Oplatí sa mi zvyšovat dobrovoľné nemocenské poistenie?

Dobrý den, viete my niekto povedať, ako to vyzerá s tým novým zákonom o dobrovoľnom nemocenskom poistený? Som tehotná a chcela by som si to zvíšiť, len neviem či sa to oplatí a či my to pomôže. Termín mám 13.6.2012 a DNP si platím od 13.4.2011. Veľmi pekne Vás prosím o radu. Ďakujem
Naposledy upravil Vanessa 999 : 31.10.11 at 06:03
Usporiadat
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Vanesska, na túto jasnovideckú otázku pozná odpoveď len dosluhujúca chasa. Ale priznám sa Ti, že takúto zostavu " hrubiek " na takom malom mieste som tu už dávno nezaznamenala. Slovenčinári keď to prečítajú budú takto: Skús to, prosím, v rámci prevencie opraviť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Vanesa nestačí ti jedna odpoved? Musíš zakladať novú tému s tým istým? http://www.porada.sk/t179242-ako-to-...ml#post1881877 Nerob nič ak nepočúvaš čo Ti kto píše.
0 0
Vanessa 999 Vanessa 999

Vanessa 999 je offline (nepripojený) Vanessa 999

Tá pani čo my odpovedala si nebola istá a nikto druhý my na moju otázku neodpovedal tak som sa ju snažila formulovať trochu inak a hned som dostala aj iné odpovede. Ja sa riadim podľa toho čo my tu radia, inak by som sa tu s tím nezdržovala mám aj iné veci na práci.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tak pokračuj v téme čo si založila skôr, nemusíš zakladať novú tému.
A neviem kto iný ti čo radil? Lebo radila som Ti len ja, a to aby si dnes zrušila a založila nové. Ak to urobíš o mesiac, lebo mesiac budeš zisťovať čo máš urobiť tak potom naozaj bude neskoro.
0 0
Vanessa 999 Vanessa 999

Vanessa 999 je offline (nepripojený) Vanessa 999

Neviem ako sa to robí.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Čo nevieš ako sa robí?
Vezmeš 2 RLFO , na jedno napíšeš odhláška k 31.10.11 zo sumy 329,06 eur... a na druhé napíšeš prihláška 1.11.11 na sumu 1116,75 eur ... a odovozdáš na SP

Registračný list fyzickej osoby
nejde otvoriť takže hladaj tu http://www.socpoist.sk/616/1567s

a tu máš aj poučenie Poučenie na vyplnenie Registračného listu fyzickej osoby platného od 1.1.2011
3 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Aj tu Ti bolo radené čo máš robiť http://www.porada.sk/t158364-ako-zis...ml#post1641246 . Kopa tém o tom istom ....
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Pikoška Pozri príspevok
Vanesska, na túto jasnovideckú otázku pozná odpoveď len dosluhujúca chasa. Ale priznám sa Ti, že takúto zostavu " hrubiek " na takom malom mieste som tu už dávno nezaznamenala. Slovenčinári keď to prečítajú budú takto: Skús to, prosím, v rámci prevencie opraviť.
Nie je to až také zlé, veď slová dobrý, novým, termín, oplatí a platím sú úplne v poriadku.
0 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

Dobrý deň. Čítala som Vaše príspevky. Som DPO od októbra 2010, platím to minimum, predpoklad pôrodu je koniec júna. S tou odhláškou a prihláškou chápem, len neviem akú sumu dať, na tu novú prihlášku. Som zamestnaná a moja priemerná mzda je 570 eur. Jedna známa mi radila, že novú prihlášku mám dať zo sumy 546,75 eur. t.j1116,75 - 570 =546,75) a z tej sumy mám platiť 4,4%, aby som mala tú najvyššiu materskú. Prosím poraďte mi ohľadom tej sumy. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Známa Ti poradila dobre,
tým že si zamestnaná, tak na dosiahnutie maxima musíš platiť z rozdielu maxima a VZ zo zamestnania. Takže máš to správne.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

momentálne je to správne.....
ale rátaj s tým, že sa VZ bude k 01012012 meniť, bude vyšší.....
a podľa zákona č. 461/2003 v platnom znení , podľa § 142 platí....ods. 5
<o:p></o:p>(5) Dobrovoľne nemocensky poistená osoba, dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba a dobrovoľne poistená osoba v nezamestnanosti môže zmeniť vymeriavací základ najskôr po uplynutí šiestich mesiacov od posledného určenia vymeriavacieho základu touto osobou. Ak dobrovoľne nemocensky poistená osoba, dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba a dobrovoľne poistená osoba v nezamestnanosti zmení vymeriavací základ, poistné sa platí zo zmeneného vymeriavacieho základu od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom sa zmena vymeriavacieho základu písomne oznámila Sociálnej poisťovni.
0 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

Takže mám zadať vyššie poistenie, ked hovoríte, že sa VZ bude meniť na vyššiu sumu? a neviete asi o koľko? Koľko si mám asi určiť vymeriavací základ z ktorého budem platiť tie 4,4% ?? Teraz mi poistné vychádza nejakých 24 eur. Ešte raz ďakujem za rady a prajem krásny večer.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tinuška,
ty nemusíš nič robiť ak platíš 24 eur tak ty máš VZ vo výške 546 eur. Tj. toto plus tvoja hrubá mzda Ti dá maximálny VZ 1116,75 eur.
Nič nemusíš meniť.
1 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

Dobrý den,potrebujem radu. Dobrovoľné som si platila od októbra 2010, platila som to minimum, predpoklad pôrodu je koniec júna. Som zamestnaná a moja priemerná mzda je 570 eur. V decembri 2011 som si dala odhlášku a hned následne prihlášku na vyšší vymeriavaci základ (600 eur), poistné mi vyšlo necelých 27 eur. Tie som však platila len 2 mesiace, kedže k februáru to poistenie zaniklo, kedže som mala tých 270 dní už platené. Aspon taký papier mi zo SP došiel. Kedže som podala v tom decembri odhlášku a následne prihlášku, fakt už nemám platiť nič, zaniklo mi to??? A neviete mi povedať ako si vypočítať matersku kolko mi teraz výjde?( priem.mzda 570 eur + DP z minima) Malo by mi výjsť aj z DP kedže spadám do tej ochrannej doby, nie? Veľmi pekne dakujem za ozrejmenie, lebo sa v tom strácam už. Pekný deň.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tinuska436 Pozri príspevok
Dobrý den,potrebujem radu. Dobrovoľné som si platila od októbra 2010, platila som to minimum, predpoklad pôrodu je koniec júna. Som zamestnaná a moja priemerná mzda je 570 eur. V decembri 2011 som si dala odhlášku a hned následne prihlášku na vyšší vymeriavaci základ (600 eur), poistné mi vyšlo necelých 27 eur. Tie som však platila len 2 mesiace, kedže k februáru to poistenie zaniklo, kedže som mala tých 270 dní už platené. Aspon taký papier mi zo SP došiel. Kedže som podala v tom decembri odhlášku a následne prihlášku, fakt už nemám platiť nič, zaniklo mi to??? A neviete mi povedať ako si vypočítať matersku kolko mi teraz výjde?( priem.mzda 570 eur + DP z minima) Malo by mi výjsť aj z DP kedže spadám do tej ochrannej doby, nie? Veľmi pekne dakujem za ozrejmenie, lebo sa v tom strácam už. Pekný deň.
Ak máš doma kopiu dokladov, skontroluj si, či si naozaj robila odhlášku a znovu prihlášku DNP, alebo len zmenu VZ ?
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

AK si v decembri zrušila DNp a založila nové, tak odo dňa založenia nového DNP sa ráta tých 270 dní, chod na SP a opýtaj sa koľko si dlžná. Lebo platiť máš.
0 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

dala som odhlášku a hned na to aj prihlášku isto, zvýšila som si ten VZ, tak teraz neviem či platiť, či nie... pánečku..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Tinuska436 Pozri príspevok
dala som odhlášku a hned na to aj prihlášku isto, zvýšila som si ten VZ, tak teraz neviem či platiť, či nie... pánečku..
ak si to naozaj takto urobila - tak ti nemohol dôjsť "taký papier" o ukončení DNP ako píšeš.
Mohol ti jedine "taký papier" prísť, že ti končí poistenie v septembri. A dovtedy musíš platiť - ak samozrejme nezrušíš skôr ..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tinuska436 Pozri príspevok
dala som odhlášku a hned na to aj prihlášku isto, zvýšila som si ten VZ, tak teraz neviem či platiť, či nie... pánečku..
Zatri osobné údaje a prilož ten list čo si dostala zo SP vo februári.
0 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

Vec: Oznámenie o zániku, resp. trvaní Vášho dobrovoľného sociálneho poistenia podľa údajov evidovaných k 1. februáru 2012
Sociálna poisťovňa Vás evidovala k 31. januáru 2012 v registri poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia Sociálnej poiťovne ako dobrovoľne nemocensky poistenú osobu.
Podľa novely zákona č. 461/2003 Z.-z o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, účinnej od 1. februára 2012, Vám dobrovoľné nemocenské poistenie zanikne najneskôr získaním 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia dňom 25.08.2012 zo zákona, za predpokladu, že sa neodhlásite z toho dobrovoľného nemocenského poistenia skôr.

Takže takýto list mi prišiel.. a následne som sa bola pýtať v poisťovni, či platiť mám, kedže už predtým, pred tou odhláškou, čo som dala v decembri som platila tých 270 dni, tak tetka naťukala rodné číslo do PC a povedala, že nie, že mi to končí, tak ja už neviem z toho vobec výjsť....pomóóóóóć ;-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať