Zavrieť

Porady

hlásenie trvalého bydliska na katastri

Ahojte pri kúpe bytu som mala ešte starú adresu, nedávno som si vybavila trvalý pobyt a aj nový občiansky preukaz. Mám túto skutočnosť ohlásiť na katastri, keď už mám trvalý pobyt v novom byte.Dakujem.Maja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    Ano, zmeny je potrenme ohlasit.

    Podla § 19 pism. a) katastralneho zakona vlastníci a iné oprávnené osoby sú povinní dbať, aby všetky údaje katastra týkajúce sa nehnuteľností alebo vlastníka nehnuteľností, ako aj zmeny týchto údajov mohli byť v katastri riadne evidované, a ohlásiť každú zmenu správe katastra do 30 dní odo dňa vzniku, zmeny alebo zániku rozhodujúcej skutočnosti a na vyzvanie správy katastra predložiť v určenej lehote doklady na zápis týchto údajov do katastra; na fyzické osoby sa nevzťahuje povinnosť ohlasovať údaje o nehnuteľnostiach uvedené vo verejných listinách a v iných listinách.

    Podla § 16 ods. 2 vyhlasky 79/1996 Z. z. údaje o vlastníkoch a iných oprávnených osobách obsahujú mená, priezviská, rodné priezviská alebo názvy právnických osôb, ktoré majú nehnuteľnosti v správe, miesta ich trvalého pobytu alebo sídla, dátumy narodenia, rodné čísla alebo identifikačné čísla organizácií a iné identifikačné údaje.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    majajaja Pozri príspevok
    Ahojte pri kúpe bytu som mala ešte starú adresu, nedávno som si vybavila trvalý pobyt a aj nový občiansky preukaz. Mám túto skutočnosť ohlásiť na katastri, keď už mám trvalý pobyt v novom byte.Dakujem.Maja
    Okrem toho, co napisal hiker, si tym usetris kopu problemov pri dalsom predaji bytu - od preukazovania podmienky oslobodenia od dane (vo nadvaznosti na trvaly pobyt a jeho trvanie), az po dokladovanie, ze ty - predavajuci s trvalym bydliskom "AB" si skutocne ty - vlastnik, ktory je na liste vlastnictva zapisany s bydliskom "ZY".

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    akým spôsobom sa zmeny nahlasujú? Ja mám podobnú zmenu, zmenila som číslo domu.

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    janaGT Pozri príspevok
    akým spôsobom sa zmeny nahlasujú? Ja mám podobnú zmenu, zmenila som číslo domu.
    Podla § 55 vyhlasky 79/1996 Z. z.

    (1) Zmeny údajov katastra sa ohlasujú na tlačive „Hlásenie zmien“, ktoré poskytne bezplatne ktorákoľvek správa katastra.

    (2) Každý, kto žiada o zmenu, podpíše vyplnené tlačivo „Hlásenie zmien“ na ktorejkoľvek správe katastra.

    To tlacivo je priloha c. 11 Smernic na spravovanie katastra z roku 2000 (neviem, ci su prijate uz nove - mam len ich navrh spred roka).

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    hiker Pozri príspevok
    Podla § 55 vyhlasky 79/1996 Z. z.

    (1) Zmeny údajov katastra sa ohlasujú na tlačive „Hlásenie zmien“, ktoré poskytne bezplatne ktorákoľvek správa katastra.

    (2) Každý, kto žiada o zmenu, podpíše vyplnené tlačivo „Hlásenie zmien“ na ktorejkoľvek správe katastra.

    To tlacivo je priloha c. 11 Smernic na spravovanie katastra z roku 2000 (neviem, ci su prijate uz nove - mam len ich navrh spred roka).
    Len doplním, že nemusíš zháňať to tlačivo. Napíš to normálne listom a môžeš to poslať doporučene poštou.

    Doplnenie: Až teraz som si všimla, že si otázku zadala v dvoch témach a odpovedáme ti dvakrát.
    Naposledy upravil vieroslava : 13.02.08 at 15:48 Dôvod: doplnenie

    hlásenie trvalého bydliska na katastri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.