Zavrieť

Porady

Narok na dovolenku.

Chcem sa opytat. Mal som uzatvorenu PZ od 10.7. 2017 na neurcito. Koncom januara som dal vypoved podla zakonnika prace z trvajucou 1mesacnou vypovednou lehotou ku dnu 28.2. 2018. Starej dovolenky mi ostalo 6.5 dna. Za januar mi pripada podla ZP cca 2 dni. Mam narok na dovolenku aj v mesiaci februar? Uctovnicka na personalnom mi tvrdi ze nemam narok lebo som v prislusnom tomto kalendarnom roku neodpracoval 60dni. Ohradza sa paragrafom 101 a 105. Mam popritom trvajucu zmluvu od 10.7. 2017 nepretržite. Zistoval som si to uz u 2 nezavislych mzdarok,ze mam aj v.mesiaci februar narok na dalsie 2 dni. Dokopy je to 4 dni od januara. Chcu ma oklamat o 2dni dovolenky alebo nie. Myslim si ze na mna sa vztahuje paragraf 102.
Vdaka za kazdu odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máš nárok aj za február. Odpracovať 60 dní musíš na D za KR alebo jej PČ ale u teba ide o dovolenku za odpracované dni. Za každých 21 dní je nárok na 1/12 z ročného nároku. Takže ak ich odpracuješ, vznikne ti nárok na 2/12.

    Mzdárka nech si doštuduje ZP.

    Pre teba platí § 105 ZP
    Dovolenka za odpracované dni

    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.
    miros15 Este som zabudol podotknut ze v januari som necerpal ziadnu D a vo februari 1den. A este chcem cerpat dovolenku od 19teho februara do konca mesiaca. Aj v tomto pripade budem mat narok na pomernu cast dovolenky za februar?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.