Zavrieť

Porady

Vymáhanie od bývalého spoločníka

Dobrý deň,

prosím pekne o radu. Bola som spoločníčkou v obchodnej spoločnosti, z ktorej som ako spoločníčka odišla pred rokom s tým, že bola moja účasť vymazaná z orsr. Nerozišli sme sa v dobrom. Teraz, približne po roku mi bývalý spoločník zaslal list v ktorom ma vyzýva na zaplatenie 300 Eur ako "môj podiel na nákladoch na účtovníctvo" vypočítaný podľa počtu mesiacov, ktoré som v spoločnosti bola. Podľa môjho názoru nemôže po mne vyžadovať zaplatenie akýchkoľvek jeho faktúr a pod, no vyhráža sa súdom. Prosím poradte, či sú jeho nároky oprávnené a môže ich po mne dožadovať súdnou cestou aj napriek zániku mojej účasti v spoločnosti.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Nie, nemáte takú povinnosť. Stačí si pozrieť Obchodný zákonník ohľadom práv a povinností spoločníkov. O. i. záväzok uhradiť účtovnícke služby vznikol spoločnosti a nie jej spoločníkom.
    capacka Ďakujem za odpoveď - on to vykalkuloval za obdobie môjho pôsobenia v spoločnosti, no podrazil ma a klamal v mnohých veciach, preto nemám najmenšiu chuť mu platiť čokoľvek. Čiže on žiada aby som mu uhradila môj kvázi podiel na tom účtovníctve a žiada to uhradiť na účet jeho firmy, nie formou zaplatenia faktúry. Čiže podľa Vás ak by sa snažil vymáhať to súdnou cestou, súd by jeho návrh zamietol? Ešte raz ďakujem.

    Andrej13 je offline (nepripojený) Andrej13

    Andrej13
    Na súd to ani nedá. Musí vedieť, že by to robil úplne zbytočne a zbytočne by platil poplatky, ale aj keby to náhodou na súd chcel dať, zaplatil by právnika a ten by mu povedal, že to nie je možné.

    Vymáhanie od bývalého spoločníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.