Zavrieť

Porady

Vákuové zateplenie

Zdravím Vás všetkých
chcel by som sa spýtať, či má už niekto z Vás skúsenosť s Vákuovým zateplením. Na nete som toho teda moc nenašiel. Chcel by som si porovnať ceny. Som zástancom domov v NED a EPD štandarde a počul som už viacero referencií na tento typ izolácie. Hlavne od pánov z IEPD.
Za odpovede ďakujeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    Jurko-3, tak to je dobreee.... Pokial viem, pani z IEPD hovoria o tom, ze lepsie parametre izolacii sa nedaju realne dosiahnut (ako su teraz), jedine ze by tam bolo vakuum... Mysleli to ako dobry bonmot, ale niekto to pochopil vazne... No, ako tam to vakuum vytvorime? a ako "tam" v tej konstrukcii zostane? Ako vtip celkom dobre.

    cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

    cocker.ba
    vzduch je jeden z najlepsich izolantov-naco teda vakuum? ved aj o oknach sa hovori, ze maju vakuove dvojskla-co je blbost-tie su plnene od vzduchu cez rozne plyny a pokovovane vrstvy.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    jedna vákuová trubica do slnečných kolektorov stojí cca 10 000skk priemer 5 cm dĺžka asi 1 meter videl som to kdesi na výstave.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Nieje to ziadna blbost - a vo svete uz pouzivane - samozrejme najhorsie na tom je ze vakuove panely su velmi drahe.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    cocker.ba Pozri príspevok
    vzduch je jeden z najlepsich izolantov-naco teda vakuum? ved aj o oknach sa hovori, ze maju vakuove dvojskla-co je blbost-tie su plnene od vzduchu cez rozne plyny a pokovovane vrstvy.
    hmm - pan sa vyzna v zasklievani okien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.