Zavrieť

Porady

Zrusenie s.r.o. bez likvidacie - kam podat navrh, prip. co vsetko je potrebne doplnit

Dobry den Poradaci,

poprosila by som Vas o radu ako spravne postupovat pri zruseni s.r.o.,
resp. kam podat navrh zrusenie ..ci sa ma podat okrem navrhu na sud aj na okresny urad..pripadne ine organy/urady.

Spolocnost vykonavala cinnost do polovice roku 2014 (odvtedy uz nevykonava nakolko mala byt povodne predana). Zamestnanci boli v roku 2013 a boli odhlaseni (zdravotna, socialna poistovna).
Dakujem vopred za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Pozrieť § 68 Obchodného zákonníka
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Osmicka hladam konkretnu odpoved na to, ci sa to ma posielat aj na okresny urad...ano alebo nie ? dakujem
    Economic Na okresný úrad nie. Z akého dôvodu by sa to tam malo posielať ? Ak sa firma rozhodne, že nebude už podnikať, môže zrušiť Osvedčenie o živnostenskom oprávnení.
    Osmicka pri hladani informacii tykajucich sa sro som nasla formular na ktorom bol adresat okresny urad..a nikde som sa nevedela dopatrat preco..este raz dakujem..uz som bola na pochybach
      zbaliť

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    zrušiť spoločnosť bez likvidácie môžte iba zlúčením, splynutím, alebo rozdelením...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Economic Dá sa aj bez likvidácie. Je to bez súdneho poplatku, a trvá to o mnoho dlhšie. Nechráni tento spôsob pred platením licencie. § +68 Obchodný zákonník. Využívajú to klienti ktorí naozaj nemôžu vstúpiť do likvidácie, ako v jednom prípade dvoj osobová spoločnosť vklady 50:50 a jeden spoločník umrel, vklady v korunách nesplatené, prebehlo konkurzné konanie a dediči to nepoňali ani do dedičského. MVZ by nebolo ani uznášania schopné. Vtedy pripadá do úvahy iba § 68 zrušenie ex offo. :-)
    JankaO Áno, súhlasím, no o zrušení spol. v zmysle § 68 rozhoduje súd a ten podľa uváženia môže aj nariadiť likvidáciu.
    Economic Ak je nejaký majetok, áno, no poväčšinou sú to firmy, ktoré nemajú žiadny majetok ani na odmenu likvidátora. Pár týchto podaní som robila, tak viem, že to funguje. Len niekedy to dlho trvá.
      zbaliť

    Zrusenie s.r.o. bez likvidacie - kam podat navrh, prip. co vsetko je potrebne doplnit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.