Zavrieť

Porady

dodatok k zmene PP na dobu neurcitu

Ahoj poradaci,
nasi obchodnici maju vzdy ked nastupia PP uzavrety na dobu urcitu na 0,5 roka. Po skonceni tejto doby, ak su obe strany spokojne, automaticky je PP uzatvoreny na dobu neurcitu. Musi to byt podloze aj dodatkom k PZ? alebo je to automitcky? ak ano podla akeho §. dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    zuzuliksk Pozri príspevok
    Ahoj poradaci,
    nasi obchodnici maju vzdy ked nastupia PP uzavrety na dobu urcitu na 0,5 roka. Po skonceni tejto doby, ak su obe strany spokojne, automaticky je PP uzatvoreny na dobu neurcitu. Musi to byt podloze aj dodatkom k PZ? alebo je to automitcky? ak ano podla akeho §. dakujem velmi pekne
    Zákonník práce

    § 71
    Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu
    (1)Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.
    (2)Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
    (3)Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    rodina1 Pozri príspevok
    Evka, máš to ošetrené tak, že máš spravené dodatky k PZ?
    áno, Jarmilka, robím každému dodatky-istota -guľomet

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    katka50 Pozri príspevok
    Zákonník práce

    § 71
    Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu
    (1)Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.
    (2)Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
    (3)Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.
    Zamestnanec pokračuje, pracovný pomer sa mu zmenil na dobu neurčitú a netreba to nejak "ošetriť papierovo?"

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Lubaba Pozri príspevok
    Zamestnanec pokračuje, pracovný pomer sa mu zmenil na dobu neurčitú a netreba to nejak "ošetriť papierovo?"
    je to tak, ako ste písali, že ak pokračuje v práci, automaticky sa to mení na dobu neurčitú. Teraz sme mali kontrolu z IBP a chceli takéto prípady vidieť. Nemala som problém, pretože mám to ošetrené. Nechcela som im zbytočne oponovať, pretože boli veľmi milí a nekonfliktní.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lubaba Pozri príspevok
    Zamestnanec pokračuje, pracovný pomer sa mu zmenil na dobu neurčitú a netreba to nejak "ošetriť papierovo?"
    Zo zákona to síce vyplýva, ale aj tak je dobré uzatvoriť dodatok k prac. zmluve, kde to bude aj čierne na bielom.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    drobeceva Pozri príspevok
    je to tak, ako ste písali, že ak pokračuje v práci, automaticky sa to mení na dobu neurčitú. Teraz sme mali kontrolu z IBP a chceli takéto prípady vidieť. Nemala som problém, pretože mám to ošetrené. Nechcela som im zbytočne oponovať, pretože boli veľmi milí a nekonfliktní.
    Evka, máš to ošetrené tak, že máš spravené dodatky k PZ?

    dodatok k zmene PP na dobu neurcitu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.