Zavrieť

Porady

oprava zapisu cez ID

Ahojte,
robim JU v Alfe a zaujimalo by ma:
k 30.6.2006 by som chcela opravit rozne doklady s jednym preuctovanim - ID (pocas polroka som uctovala vsetky telefony na VOZD, teraz by som chcela 50% dat na VNOZD). Vyriesila som to tak, ze som vytvorila ID vydaj (suma s minusom - ponizila som VOZD) a ID vydaj (suma s plusom - pribudla mi suma do kolonky VNOZD). Moze to tak byt alebo je na to aj "krajsi" postup?
Dakujem.
Naposledy upravil keri : 28.02.07 at 10:56 Dôvod: preklep
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Ja to robím v alfe tak isto - tuším sa to ani ináč nedá. Ale nerobím to k polroku, ale ku koncu roka ako uzávierkovú opreráciu.

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    Minuly rok som to tiez urobila ku koncu roka cez uzavierkove, len teraz som nejako hyperaktivna, tak som to chcela mat z krku ku 30.06.2006 Ale diky.Pekny den.

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    Vraciam sa k tomuto problemu... V publikacii o JU je podobny pripad (cize oprava uctovania napr. sukromne hovory z VOZD do VNZD), lenze tam to uvadzaju jednym zapisom cez ID a to s minusom sumu do VOZD/prev.rezia. A ako napr. uctujete nadspotrebu? To "dvojite" uctovanie je v podstate dobre na to, aby sa mi to zobrazilo v prehlade prijmy/vydavky textovo.

    arven je offline (nepripojený) arven

    arven
    keri Pozri príspevok
    Vraciam sa k tomuto problemu... V publikacii o JU je podobny pripad (cize oprava uctovania napr. sukromne hovory z VOZD do VNZD), lenze tam to uvadzaju jednym zapisom cez ID a to s minusom sumu do VOZD/prev.rezia. A ako napr. uctujete nadspotrebu? To "dvojite" uctovanie je v podstate dobre na to, aby sa mi to zobrazilo v prehlade prijmy/vydavky textovo.
    Dobré je v podstate aj jedno aj druhé, Tvoje účtovanie je prehľadnejšie len pre Tvoju vlastnú potrebu aby si vedela koľko máš pretelefonované na firmu a koľko súkromne.
    Nadspotreba sa účtuje podobne, tiež sa zostatok litrov, ktoré "ostanú v nádrži" čiže ich neprejazdíš, prepočítaš cenou benzínu z posledného tankovania a mínusom do prevádzkovej réžie zaúčtuješ PHM-nadspotreba.
    Keď si vedieš knihu jázd v ALFE, tak tam sa Ti to pekne prepočítava a na poslednej strane máš tabuľku koľko si prejazdila litrov, za akú cenu a koľko Ti zostalo v nádrži.
    Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.