Zavrieť

Porady

uver a predaj firmy

Dobry den, riesim nemilu situaciu, koncom roku 2010 som so spolocnikmi predal SRO a v decembri 2010 doslo k zmeny spolocnikov a konatelov v OR. Vystavili sme ako vtedajsi spolocnici/konatelia dohodu o ukonceni moznosti pouzivat adresu znameho ako sidlo firmy. Dnes prisla upomienka zo sudu, na staru adresu (nasho znameho), ze treba zaplatit uver ktory si novy konatel/a tiez majitel vzal v aprili 2011. V tom case sme uz neboli ani spolocnikmi a ani konatelmi SRO. V OR stale figuruje stara adresa sidla nasej byvalej SRO.

Prosim Vas moze po nas sud/veritel (ako po byvalych konateloch) vymahat zaplatenie tohto uveru? Moze sud podniknut nejake kroky voci majitelovi domu, kde je napisane sidlo firmy?

Za kazdu radu budem vdacny.

Tomas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Sidlo nema nic s majetkom, pohladavkami a zavazkami spolocnosti. Takze nie. Zjavne nechapes co je to pravna subjektivita, zodpovednost za zavazky a pod. SIdlo s tym nic nema. Je uplne jedno kde ma firma sidlo.

    patrokles je offline (nepripojený) patrokles

    patrokles
    Velmi dakujem za radu. Prosim Ta, mozu odo mna ako byvaleho konatela a spolocnika pozadovat zaplatenie tohto firemneho zavazku. Ten vznikol az april 2011 a ja som nebol konatelom uz od decembra 2010. Myslim, ze tiez nie. Viem, su to blbe dotazy,trivialne, ale cloveku pomoze ked vidi nazory inych.Vopred dakujem

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    patrokles Pozri príspevok
    Velmi dakujem za radu. Prosim Ta, mozu odo mna ako byvaleho konatela a spolocnika pozadovat zaplatenie tohto firemneho zavazku. Ten vznikol az april 2011 a ja som nebol konatelom uz od decembra 2010. Myslim, ze tiez nie. Viem, su to blbe dotazy,trivialne, ale cloveku pomoze ked vidi nazory inych.Vopred dakujem
    Nie nemôžu.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    patrokles Pozri príspevok
    Velmi dakujem za radu. Prosim Ta, mozu odo mna ako byvaleho konatela a spolocnika pozadovat zaplatenie tohto firemneho zavazku. Ten vznikol az april 2011 a ja som nebol konatelom uz od decembra 2010. Myslim, ze tiez nie. Viem, su to blbe dotazy,trivialne, ale cloveku pomoze ked vidi nazory inych.Vopred dakujem
    Pokiaľ je úplne preukázateľne jasné, že úver brali noví majitelia, resp. spoločníci, ktorí nastúpili po tebe a úver bol evidentne poskytnutý v čase, keď s firmou si už nič nemal, nemôžu záväzok od teba požadovať uhradiť.

    patrokles je offline (nepripojený) patrokles

    patrokles
    Economic Pozri príspevok
    Pokiaľ je úplne preukázateľne jasné, že úver brali noví majitelia, resp. spoločníci, ktorí nastúpili po tebe a úver bol evidentne poskytnutý v čase, keď s firmou si už nič nemal, nemôžu záväzok od teba požadovať uhradiť.

    Velmi vam dakujem za rady. Prajem pekny vikend,

    Tomas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.