Zavrieť

Porady

MRP - kniha jázd

Dobrý deň prajem,mám JÚ v MRP,platca DPH, a práve robím jazdy za osobný automobil ktorý máme v podnikaní. /na základe bločkov z PHM, ktoré sme si dávali do prev.réžie VOZD/. Chcela by som sa spýtať, keďže sme bločky učtovali celý rok do nákladov, keď spravím teraz tie jazdy na základe tých bločkov, mám ešte niečo k tomu robit alebo je to všetko, alebo tie jazdy su len akýsi doklad k tým bločkom. A čo v prípade, keby som niekde zaškrtla kolonku že jazda bola sukromná? A všetky bločky mám v nákladoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V tom pírpade, ak bola jazda súkromná tak by si mala náklady na spotrebu PHM z VOZD preúčtovať do VNZD.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    A mohol by si mi poradit ze ako, kde tam budem mat ten výpočet za sukromne jazdy? Takže to zaučtujem do prev. réžie mínusom? A este jedna vec co s dph?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keby si si písala knihu jázd pravidelne tak sa Ti nestane, že si odpočítaš DPH aj zo súkromnej jazdy. Na uvedenú DPH nemáš nárok.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    OK takže keby tam neboli sukromne jazdy, je vsetko v poriadku ze mam vsetkyblocky v nákladoch a na konci mam este nieco urobit ci staci len ta kniha jazd?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď máš dobre nastavenú spotrebu tak by si mala mať rozpísané toľko km, aby Ti pokrylo PHM v nákladoch. Ďalej s tým nerobíš nič.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.