Zavrieť

Porady

Kto plati dva dni ktore uplynu v ochrnnej lehote ked idem na pn a este nie som na UP

Dobry den. Chcel by som sa opytat informaciu ohladom ochrannej doby. Ukoncenie mojho pracovneho pomeru je 28,2,2014 dnes je 3,3,2014 a ja idem na pn lebo som si vyvrtol clenok pri futbale. Nie som evidovny na UP lebo som to este nestihol. Takze teraz som v nemocnici doktor ma vypise na PN a mne ide o to ze kto bude platit tie dva dni co je 1.3.2014 a 2.3.2014? Lebo ak by som bol zaevidovany na UP a naprklad od 3.3.2014 rano o 8,00 hod a uraz sa mi stane na obed 12,00 hod, tak ma tiez zaujima ci uz dva dni by som vlastne bral podporu a potom by som bral PN so SP? Nerozumiem tomu.

DAKUJEM za poradenie
Naposledy upravil JKL-Jaro : 03.03.14 at 17:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Už sa nestihneš zaevidovať na UP, pôjdeš tam ked ti skončí PN.
    Za dni 1. a 2.3. si zaplatíš sám odvody do ZP ako dobrovolne nezamestnaný.
    Nemôžeš ani lekára neskôr požiadať o vypísanie PN pretože úraz sa ti už stal, a keby ti PN vypísal od zajtra tak SP by Ti PN neuznala.

    Ked ti príde rozhodnutie zo SP o PN, tak s tým rozhodnutím pôjdeš do ZP, štát je platiteľom odvodov do ZP počas trvania PN za občanov.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Už teraz sa na UPSVaR nezaregistruješ ... pôjdeš tam až po skončení DPN.
    za tie 2 dni si budeš musieť doplatiť zdravotné poistenie ..
    alebo požiadaj DPN od 1.3. (neviem, kedy ten fotbal bol - možno ti to lekár spraví ???) .. ale zase, nie je to až také strašné
    ešte doplním
    teraz už netreba čakať na rozhodnutie o poberaní nemocenského zo SP - už to majú nastavené aj v ZP (prepojenie ZP a SP funguje - aspoň pri Dôvere ) - ale keď budeš mať čas - tak sa zastav v ZP aj s PNkou a over si. Alebo si over na na stránke ZP - ak si si aktivoval prístup do el. pobočky ?
    Naposledy upravil Katy a R : 03.03.14 at 08:49

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Budeš sa musieť čo najskôr (tuším do 7 dní od skončenia PP) zaevidovať spätne na úrade práce ako nezamestnaný (na tie dni 1. a 2. 3.) a od 3.3. ťa vyradia z evidencie z dôvodu PN. V opačnom prípade tie 2 dni budeš dobrovoľne nezamestnaný - teda samoplatiteľ.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti ak má dnes vypísanú PN tak ho už nezaevidujú na UP.
    Chobot Ani spätne za tie 2 dni? To potom zostane dobrovoľne nezamestnaný? Nuž asi smola.
    Xanti Nie nedá sa, aj keby šiel ráno na UP a tak do lekára, akonáhle mu dr. vypíše dnes PN tak sa nestihol zaevidovať ... musí si doplatiť ZP. Resp. ak sa smu úraz stal v sobotu a lekár mu dá PN od soboty - čo môže tak nebude platiť do ZP nič.
    Katy a R veru nie! ... a tak zase až také terno to nie je - byť na UPSVaR (a tie max. dva dni ho nezruinujú)
      zbaliť

    Kto plati dva dni ktore uplynu v ochrnnej lehote ked idem na pn a este nie som na UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.