Zavrieť

Porady

Príjmový účet RO

Moja predchodkyňa previedla ešte v roku 2006 z výdavkového účtu cez peniaze na ceste a s použitím klasifikácie 637012 na príjmový účet cca 700 Sk. Lenže poplatky za príjmový účet sa strhávajú z výdavkového účtu a teda sa tieto prostriedky čerpajú len na poplatky pri vklade v hotovosti. Na konci roka samozrejme bol zostatok na príjmovom účte a tak to vždy previedla na depozit a v januári zasa späť na príjmový účet. A toto isté robila pri účte školskej jedálne. Čo s tým teraz?? Mám účtovať poplatky pri vklade hotovosti 568/221 a nezúčtovať so zriaďovateľom a tak tie prostriedky postupne míňať, alebo čo??? Ďakujem.
Usporiadat
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Zostatok na príjmovom účte mala previesť na účet zriaďovateľa. Účet ŠJ môže mať na konci roka zostatok, takže neviem, prečo tieto prostriedky prevádzala na depozit.
S poplatkami ti žiaľ neporadím, ja ich nemám.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Odhliadnuc od poplatkov, ak chcem tieto prevádzané prostriedky vrátiť zriaďovateľovi, ako to mám zaúčtovať? xxx/223
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Po novom 351/223.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

To by som musela mať najprv 351 predpísanú, a to nemám.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Keby som zaúčtovala 5xx/354 a následne 354/223 bolo by to veľmi odveci??
Naposledy upravil kunkelovaa : 24.07.08 at 13:04
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

????
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Počkaj,tak ešte raz. Ako si mala zaúčtovaný príjem peňazí z depozitu na prijímový účet?
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Tak ešte raz. V minulom roku to moja predchodkyňa previedla cez peniaze na ceste na depozitný účet a na začiatku tohto roka zas len cez peniaze na ceste z depozitného účtu na príjmový.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Po starom sa prijímový účet musel rovnať s niečim (teraz si neviem spomenúť s čím). To sa teraz rovná novej 351. Skús sa ešte pozrieť na to. Myslím že to bola 348.Pozri sa do hlavnej knihy, či na tom účte nemáš práve tie peniaze. Ak áno, preveď ich na 351.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Nie, nemám v starom účtovníctve žiadnu 348. Asi predchodkyňa nebola zdatná účtovníčka, nachádzam tam veľa chýb. Ona jednoducho previedla peniaze z výdavkového účtu s RK poplatky na príjmový a tie poplatky tam v minulosti účtovala: 410/2xx (číslo príjmového účtu si nepamätám). Keďže mala na konci roka zostatok, lebo sa peniaze na poplatky nevyčerpali, previedla ich na depozit a následne na začiatku roka späť na príjmový účet - a zase z toho čerpala poplatky. Audítor to vytkol, že takto teraz nie, treba to vraj vrátiť zriaďovateľovi. Tak mi, prosím, poraďte ako.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Skús mi napísať príklad nejakého jej účtovania v minulom roku (napr. príjem peňazí) a ako účtovala odvod zriaďovateľovi. V priebehu roka to určite musela aspoň raz urobiť.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Zajtra pozriem, ako účtovala prevod peňazí a odvody zriaďovateľovi, ale tieto konkrétne peniaze, ktoré potrebujem vyriešiť, sú účtované tak ako som popísala: V roku 2006 prevedené cez peniaze na ceste z výdavkového účtu na príjmový s RK poplatky. Poplatky z toho čerpala, ale na konci roka tam peniaze zostali, lebo neminula všetko na poplatky - tak ten zostatok cez peniaze na ceste odviedla na depozit a na zač. roku 2007 zas naspäť na príjmový účet. Zas to v priebehu roka na poplatky celé nevyčerpala, šupla to na depozit a na zač. roku 2008 naspäť na príjmový. A toto isté je aj na účte ŠJ.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Keď som začínala tak jedna z rád, ktorú som dostala bola presne také účtovanie ako požívala Tvoja predchodkyňa, ale nepovažovala som to za správne tak som to tak neúčtovala

Ak Ti to pomôže tak v roku 2007 som zúčtovanie príjmov zo zriaďovateľom účtovala takto:

Predpis odvodu príjmov zriaďovateľovi: 219/348

Odvod z príjmového účtu: 348/236

Zúčtovanie príjmov od zriaďovateľa na výdavkovom účte: 232/211



V roku 2008 účtujem takto:

Predpis odvodu príjmov zriaďovateľovi: 588/351

Odvod z príjmového účtu: 351/223

Zúčtovanie príjmov od zriaďovateľa na výdavkovom účte: 222/354





Pekný deň
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Stále som si s týmto problémom neporadila. Nepomôže mi niekto?
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

S účtom ŠJ sa veľmi netráp, ten funguje na princípe podnikateľského.Neviem či toto je veľmi korektný a správny postup (ak nie tak sa ospravedlňujem) ale skús to urobiť takto. Na účte 223 máš tie prevedené prostriedky (napr. vo výške 200). Zaúčtuj 261/223 (200) a 261/222 nejaká RK (-200) a peniaze normálne použi.Inak už naozaj neviem.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Podľa mňa to nebude dobre rovno to previesť z príjmového na hlavný účet. Ja by som to urobila akoby mi prišla nová platba. Dala by som to do výnosov,napísala opravný doklad, poslala by som to zriaďovateľovi spolu s ostatnými peniazmi, a oni by nám to poslali na hlavný účet.A tam sa potom môžu minúť napr. na poplatky banke.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Uvažovala som, že by som tie peniaze nechala na príjmovom účte (a na účte šk.jedálne, lebo tam mám tento istý problém), zaúčtovala by som 5xx/379 a odviedla by som to 379/223 zriaďovateľovi. Síce tvorím HV, ale to pri originálnych kompetenciách môžem. Je to zlý nápad?
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Skús ešte pozrieť na počiatočné stavy 428...965( Saldo príjmov) či tie peniaze nevisia tam. Na 965 sa v starom účtovníctve zlievali účty príjmový a 215. Ak to prešlo cez 428 potom to môžeš podľa mňa takto zapísať. Ale ak nie potom sa Ti to prejaví niekde inde.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

sojciakova Pozri príspevok
Skús ešte pozrieť na počiatočné stavy 428...965( Saldo príjmov) či tie peniaze nevisia tam. Na 965 sa v starom účtovníctve zlievali účty príjmový a 215. Ak to prešlo cez 428 potom to môžeš podľa mňa takto zapísať. Ale ak nie potom sa Ti to prejaví niekde inde.
Vidíš a to mi nenapadlo 965.Kunkleovaa,skús sa pozrieť ešte tam.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Ahojte. Nemám 965, teda je nulová
0 0
Načítať ďalšie