Zavrieť

Porady

Strata všetkých dokumentov od nehnuteľnosti

Dobrý deň, pri sťahovaní som stratila všetky dokumenty (boli v jednej veľkej obálke) a potrebujem vedieť ako sa k ním môžem opätovne dostať a ani neviem čo všetko mám žiadať a kde to mám žiadať. Ak niekto niečo podobne riešil budem veľmi rada a vďačná ak mi poradíte. Ďakujem
ivka70 a vies vobec ake dokumenty si stratila? potrebujes nejake?
Vladka86 Dom som dostala do daru, ale vôbec netuším aké zmluvy, ale všetky čo k nehnuteľnosti treba.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ak je už prepísaný na teba a zapísaný v katastri, tak list vlastníctva z katastra. Darovaciu zmluvu ste asi podpisovali u notára, uňho darovaciu zmluvu, kópiu. Tie sú podstatné. Potom dodávateľa elektriny, plynu, vody, atď..
    misoft LV dostane z katastra. A keďže pre prevodoch nehnuteľností a pozemkov je potrebný aj iný doklad (zmluva), ktorý je súčasťou vkladu - tak aj toto sa dá na katastri dostať (ovšem za poplatok vyhotovia overenú kópiu).
    Elektrina, plyn, voda.... distribútori energií majú predsa tiež svoje zmluvy založené - za poplatok tiež vyhotovia overenú kópiu....

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vlastníkovi poskytne kataster aj zmluvu ako právny úkon prevodu vlastníctva.
    pozri § 68 a 69 zákona
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/162/20160701

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    A načo tie dokumenty vlastne potrebuješ ? Ak je nehnuteľnosť v katastri písaná na teba tak si neviem predstaviť načo Ti je nadobúdací doklad. Energie, voda a poisťovne Ti posielajú faktúry a tiež by si zmluvy potrebovať nemala. Mať dokumenty len pre zicher nestojí za tú námahu vybaviť duplikáty/kópie. Konieckoncov v prípade potreby to môžeš spraviť až potom ako situácia vznikne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito Ahooooj! Keď stratíš občiansky preukaz pôjdeš si nový vybaviť až vtedy keď ti na dvere zaklope exekútor?
    lubko6394 Občaňák potrebujem, ale nadobúdacie doklady málokedy - ak vôbec. Čo má exekútor s občaňákom ?
    sito Občanka, exekútor, no nič. Ale s dôsledkami jeho straty, zneužitia?
      zbaliť

    Strata všetkých dokumentov od nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.