Zavrieť

Porady

Ochrana súkromia - kamerový systém

Rada by som sa opýtala, či je trestné, ak sú kamery umiestnené v prezliekacich kabínkach, alebo ak je kamera nastavená tak, že je schopná zaznamenať odraz v zrkadle kabínky, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Kamery v miestnostiach, kde je možné snímať osoby v intímnych a chúlostivých situáciách - sú zakázané.
    http://www.digitalneriesenia.sk/inso.../5-Legislativa
    Tiež by tým porušovali Zákon na ochranu osobných údajov 122/2013 §10, Občiansky zákonník 40/1964 §12.
    Môžeš (ak toto zistíš) podať podnet http://www.dataprotection.gov.sk/uoo...dotknute-osoby - a myslím, že tomu obchodu teda veselo nebude.....
    Marcela11122 ďakujem pekne, určite to nenechám len tak

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Každý kamerový systém, ktorý monitoruje priestor prístupný verejnosti, bez ohľadu na to, či slúži na monitorovanie okolia domu alebo firmy, musí spĺňať kritéria dané Zákonom č.122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.
    ------------------------------------------------------------------
    Systém na monitorovanie priestoru nesmie nikdy monitorovať priestory, kde človek očakáva súkromie.
    Marcela11122 Ďakujem pekne za odpoveď, totiž dnes som si v obchode s oblečením skúšala nejaké veci a keď som pozrela na strop do predajne, mala som pocit že daná kamera ma na mňa dohľad, minimálne na odraz v zrkadle, dosť ma to pobúrilo
    buchač Dané konanie ale musíš dokázať ...

    Ochrana súkromia - kamerový systém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.