Zavrieť

Porady

DPH a vystavenie fakúry za služby dodané do ČR

Dobrý deň, preštudoval som nové znenie zákona o DPH, ale stále mám v určitých veciach nejasno.

Moja sro začala dodávať službu firme do ČR v decembri 2010. Teraz chcem vystaviť faktúru za dodané služby za december 2010.

Dnes som sa bol zaregistrovať na dú podľa §7a.

Táto registrácia je potrebná pri každom dodaní služby mimo SR (tak mi povedali na dú)? Pre prijímateľa, ktorý je platcom DPH v ČR, aj pre takého, ktorý nie je?

Zároveň ma zaujíma kto bude teraz tú DPH platiť - ak je platcom prijímateľ v ČR, tak on (faktúrujem mu sumu bez DPH)? A ak platcom nie je, tak ja (faktúrujem mu sumu s DPH)?

Mám v tom zmätky, ďakujem vopred za každú relevantnú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    registrovaný podľa §7a) nie si platiteľom DPH. Si iba povinný kvartálne urobiť súhrnný výkaz a elektronicky ho doručiť na DU.
    Plníš funkciu akéhosi "EU-bonzáka". Zdaňuje prijímateľ služby, ktorý tiež musí byť buď platiteľom DPH alebo registrovaný obdobne ako ty podľa českého Z-DPH.
    Pokiaľ ty prijmeš službu z EU tak odvedieš DPH v SR a nemáš nárok na odpočítanie.

    wickey je offline (nepripojený) wickey

    wickey
    aha, čiže ak služba mala hodnotu napr. 500 €, tak normálne vyfakturujem 500 € a nestarám sa viac, len to raz za 1/4 rok oznámim vo výkaze?

    DPH a vystavenie fakúry za služby dodané do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.