Zavrieť

Porady

vypoveď zo strany zamestnanca

Dobrý deň, chcela by som sa informovať pokiaľ som si podala výpoveď k 30.11.2016 a tu mi zamestnavateľ aj podpisal može mi následne potom dať 2mesacnú výpovdenú lehotu? Vo výpovedi stálo že na základe dohody koncim svoj pracovný pomer k uvedenému dátumu a následne asi o týzden mi prisla odpoved ze zamestnavateľ akceputje výpoveď, ale s 2mesačnou výpovednou lehotou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ty si navrhla dohodu o ukončení prac. pomeru k 30.11.2016. S touto dohodou zamestnávateľ nesúhlasil, preto ti napísal, že ten tvoj list považuje za výpoveď podľa ZP a preto od 1. dňa nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede bude plynúť výpovedná doba.

    Nechápem prvej vete - Kedy ti ju zamestnávateľ podpísal? Potvrdil ti prevzatie listu? Alebo napísal, že súhlasí s dohodou a podpísal to? Upresni.
    darinafed mala som nastupit do noveho zamestnania od 1.12. tak som sla za zemestnavatelom a poziadala som ho o vypoved k 30.11. povedal ze ok ale potrebuje vypoved na papieri. tak som mu napisala ze po dohode zo zamestnavatelom ukoncim pracovný pomer k 30.11 a tuto vypoved som mu dala podpisať. nasledne mi prisla odpoved k vypovedi : akceptuje vypoved ale po 2mesacnej vypovednej lehote .....
    veronikasad V liste si mala uviesť, že ziadas o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 30.11.2016. Prevzatie listu neznamena, že zamestnávateľ s ukončením prác.pomeru k tomuto dátumu súhlasí ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si list, ktorý si doručila zamestnávateľovi, nazvala výpoveďou, výpovedná doba začína plynúť prvým kal.dnom nasl. mesiaca a pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby.
    darinafed ano dala som tam ze vec : výpoveď, ale dalej som uz uviedla ze davam vypoveď po dohode zo zamestnavateľom k 30.11. a tuto mi on podpisal ....
    Tweety Urobila si chybu, nemala si to nazvať výpoveďou ale skončenie PP Dohodou podľa § 60 ZP., s dohodou musia súhlasiť obidve strany, pri Výpovedi nie je potrebný súhlas druhej strany.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    darinafed (mala som nastupit do noveho zamestnania od 1.12. tak som sla za zemestnavatelom a poziadala som ho o vypoved k 30.11. povedal ze ok ale potrebuje vypoved na papiery. tak som mu napisala ze po dohode zo zamestnavatelom ukoncim pracovný pomer k 30.11 a tuto vypoved som mu dala podpisať. nasledne mi prisla odpoved k vypovedi : akceptuje vypoved ale po 2mesacnej vypovednej lehote .....

    Výpoveď je stále s VD, nedá sa ukončiť k dátumu, ktorý si uvedieš. VD začne teda plynúť od 1.12. a PP skončí uplynutím VD.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    darinafed takze tam ide len o to jedno slovicko ??? a nie o obsah vypovede no pekne (
    Tweety ZP rozlišuje skončenie PP výýpoveďou a Dohodou. Sú to dve rôzne formy skončenia PP. Zamestnáv. akceptoval len to, čo si mu predložila, teda výpoveď.
    jslancik a neboj, nemusíš si vyčítať, že išlo o jedno zlé slovíčko a mohla by si byť "voľná". dohodu by ti na 1000000% nepodpísal (ak by s tým nemal problém, tak by tvoj list "pochopil" a stačilo by upraviť to jedno slovko, prípadne paragraf).
      zbaliť

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    od 1.12 máš nastúpiť u nového zamestnávateľa, tak ešte dnes večer napíš Dohodu o skončení pracovného pomeru podľa príslušného ustanovenia zákonníka práce (§60 ZP), vzorov na internete je veľa stačí zadať do vyhľadávača. V tej dohode dopíš ustanovenie, "Zamestnanec týmto odvoláva výpoveď podanú dňa ........, Zamestnávateľ týmto prehlasuje, že súhlasí s odvolaním výpovede.

    Keďže predtým zamestnávateľ súhlasil s termínom skončenia PP k 30.11.nemal by mať s uzavretím dohody problém. prinajmenšom aspoň zistíš na čom si. Takže s touto dohodou hneď ráno zájdi za zamestnávateľom a požiadaj ho o uzavretie tejto písomenej dohody.
    Chobot Nevieme či súhlasil. Nemá nič písomne. Je to len jej tvrdenie. Zamestnávateľ nemusí súhlasiť s dohodou. Ani s odvolaním výpovede.

    vypoveď zo strany zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.