Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Môžete mi prosím poradiť či môžem v neziskovej org. zamestnať na dohodu o vykon. práce masérku, ktorá bude vykonávať masáže jeden deň v týždni? Môže to robiť celý rok? Keď by to robila jeden deň v týždni nebola by to opakujúca činnosť či ano?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Keď je zamestnanie na dohodu je to obvykle na 300 hodín. Je celkom jedno kedy to vyčerpá.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    olala
    Môžete mi prosím poradiť či môžem v neziskovej org. zamestnať na dohodu o vykon. práce masérku, ktorá bude vykonávať masáže jeden deň v týždni? Môže to robiť celý rok? Keď by to robila jeden deň v týždni nebola by to opakujúca činnosť či ano?
    Podla mojho nazoru nie, pretoze dohoda o vykonani prace by mala byt: vymedzena výsledkom a ktorej výkon v pracovnom pomere by bol pre zamestnávateľa neúčelný alebo nehospodárny.
    V pripade maserky vsak ide o opakujucu sa cinnost, takze podmienka "vysledku" nie je splnena.

    dana

    olala je offline (nepripojený) olala

    olala
    A aký typ zmluvy by ste mi odporučili? Ide totiž o to, že pracovná zmluva sa mi zdá nehospodárna, pretože sme nezisk. org.-materské centrum, ktoré sa zatiaľ ešte len rozbieha a nemá ešte veľa návštevníčok. Lenže jedna z členiek(má i funkciu v správnej rade) si spravila kurz masáže detí a chcela by to mať platené(zároveň si chce dať tento kurz preplatiť) a ja mám vymyslieť vhodnú formu ako na to. Čím viac toho čítam tým väčší zmätok v tom mám. Dokonca už mi nie je jasné ani to, či mi ostatné členky môžeme poskytovať služby(podľa stanov)bez nároku na honorár, avšak poplatok budeme vyberať.

    Evli je offline (nepripojený) Evli

    Evli
    Prosím o radu, aké poistné odvádzať z dohody o vykonaní práce a z dohody o pracovnej činnosti v neziskovej organizácii. V publikácii Odvody poistného od 1.1.2008 som našla, že odvádzať treba za zamestnávateľa úrazové poistenie a garančné poistenie. Pri garančnom poistení je výnimka, že štátne príspevkové organizácie toto poistenie neplatia. Vzťahuje sa to aj na nás? Pochopila som to správne? A zráža sa aj daň? Určité osoby ma presviedčajú, že z týchto dohôd sa "neplatí nič". Čo vy na to? Ďakujem.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Úrazové platí zamestnávateľ a garančné neplatia štátne rozpočtové a štátne príspevkové organizácie, obce, zast.úrady a pod.

    Daň sa z dohôd zráža.

    Dohoda o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.