Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a tlač v Omege

Po niekoľkodňovom "trápení" som konečne pochopila, ako funguje celý program aj s DPH.
Skúšobne som si vytlačila aj daň. priznanie. Všetko bolo super.
Dnes som si ale kúpila dalšie tlačivá a ........všetky kolonky v dan. priznaní sú oproti tomu predchádzajúcemu posunuté cca o 3 mm.
Takže sú 2 rôzne tlačivá pre DPH. Jedno má bledší a druhý tmavší pásik.

Nedá sa s tým niečo robiť?? Nechce sa mi zháňať tlačivá s tmavším pásikom (modrým, orandžovým).

Chcem podotknúť, že to nie je chyba Omegy. Ono je ten problém asi pri všetkých softoch.
Problém je s "jednotnými" tlačivami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja mám tiež tlačivá DPH z Daňového úradu s rôznymi okrajmi, i keď farebne sa neodlišujú. A tak pekne vypisujem tlačivá z internetu. Ale takto aspoň mám ďalšiu kontrolu! I keď jasné, že ma to štve, že nemôžem priamo zo SW tlačiť. (Ja mám POHODU a tiež by to bolo inak v poriadku).

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem. len som chcela vedieť, či som náhodou niečo niekde neprehliadla

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    Nechapem preco sa trapis s original tlacivami na DPH, ja uz asi rok pouzivam tlaciva vytlacene z programu Omega , vytlacene na ciernobielej tlaciarni a DU mi to este ani raz nevratil.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Súhlasím s Judy a chcem ešte doplniť, že originálne tlačivá, ktoré berú všetky DU na celom Slovensku sa v Omege tlačia cez "A - export" (vo formulári tlač to treba zakliknúť, keď stojíš na prvej strane tlačiva). Je to vo formáte PDF a treba mať nainštalovaný program Adobe Reader, nachádza sa aj na krosáckom CD.
    Takto tlačím aj súvahu a výkaz ziskov a strát.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ajacik
    Po niekoľkodňovom "trápení" som konečne pochopila, ako funguje celý program aj s DPH.
    Skúšobne som si vytlačila aj daň. priznanie. Všetko bolo super.
    Dnes som si ale kúpila dalšie tlačivá a ........všetky kolonky v dan. priznaní sú oproti tomu predchádzajúcemu posunuté cca o 3 mm.
    Takže sú 2 rôzne tlačivá pre DPH. Jedno má bledší a druhý tmavší pásik.

    Nedá sa s tým niečo robiť?? Nechce sa mi zháňať tlačivá s tmavším pásikom (modrým, orandžovým).

    Chcem podotknúť, že to nie je chyba Omegy. Ono je ten problém asi pri všetkých softoch.
    Problém je s "jednotnými" tlačivami.
    Je to problém na všetkých softoch, lebo tlačivá nie sú rovnake. Tiež tlačím čiernobiele zo softu. Tlačivo musí mať čiarkový kód , a potom nie je žiadny problém.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem všetkým

    Kobra je offline (nepripojený) Kobra

    Kobra
    slnko
    Súhlasím s Judy a chcem ešte doplniť, že originálne tlačivá, ktoré berú všetky DU na celom Slovensku sa v Omege tlačia cez "A - export" (vo formulári tlač to treba zakliknúť, keď stojíš na prvej strane tlačiva). Je to vo formáte PDF a treba mať nainštalovaný program Adobe Reader, nachádza sa aj na krosáckom CD.
    Takto tlačím aj súvahu a výkaz ziskov a strát.
    Robím daňové priznanie prvýkrát v Omege. Pri tlači prvej strany tlačiva mi systém hlási systémovú chybu Omegy (druhá strana je OK). Stretol sa niekto s týmto problémom?

    Viete mi poradiť, kde je potrebné zadať "meno a priezvisko osoby, ktorá je oprávnená konať za osobu podávajúcu daňové priznanie" tak, aby sa mi zobrazila v tlačive? Ďakujem.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Kobra
    Robím daňové priznanie prvýkrát v Omege. Pri tlači prvej strany tlačiva mi systém hlási systémovú chybu Omegy (druhá strana je OK). Stretol sa niekto s týmto problémom?

    Viete mi poradiť, kde je potrebné zadať "meno a priezvisko osoby, ktorá je oprávnená konať za osobu podávajúcu daňové priznanie" tak, aby sa mi zobrazila v tlačive? Ďakujem.
    Choď do Firma - nastavenie - firemné inicialy - ostatné údaje a tam je "schovaný" konatel, ktorého chceš mať na prednej strane DP.
    O chybe neviem poradiť
    Pekné ráno želám...

    Daňové priznanie a tlač v Omege

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.