Zavrieť

Porady

Odpis dani

Prosim poradte mi.Začínam podnikať v oblasti obchodu.Mám už vybavenú živnosť,ktorá začína 15.06.2009.Kedy si môžem kúpiť stánok,aby som si ho mohla odpísať z daní?Už tento mesiac alebo až v mesiaci,ked začínam s podnikaním oficialne? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    § 4 ZDP
    Základ dane
    (4) Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať. ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Danielka58 Pozri príspevok
    Prosim poradte mi.Začínam podnikať v oblasti obchodu.Mám už vybavenú živnosť,ktorá začína 15.06.2009.Kedy si môžem kúpiť stánok,aby som si ho mohla odpísať z daní?Už tento mesiac alebo až v mesiaci,ked začínam s podnikaním oficialne? Dakujem
    Budeš mať dotáciu z úradu práce ?
    No hádam mi ju dajú,žiadosť už mám podanú,ešte pred komisiu,ktorá rozhodne.Len neviem ako je to s tým odpisom,ked si kúpim stánok ešte tento mesiac alebo mám počkať až v júni,kedy by som už mala rozbehnúť obchod.Ťahá sa to už od marca.Je to pomerne dosť veľka suma,ktorú by som si chcela odpísať z daní.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Danielka58 Pozri príspevok
    No hádam mi ju dajú,žiadosť už mám podanú,ešte pred komisiu,ktorá rozhodne.Len neviem ako je to s tým odpisom,ked si kúpim stánok ešte tento mesiac alebo mám počkať až v júni,kedy by som už mala rozbehnúť obchod.Ťahá sa to už od marca.Je to pomerne dosť veľka suma,ktorú by som si chcela odpísať z daní.
    Ak máš nákup stánku v podn. pláne - neuviedla si jeho cenu, môžeš si ho obstarať až po podpísaní zmluvy o poskytnutí dotácie na prevádzkovanie samostatnej zárobkovej činnosti z UPSVaR.

    Neviem, čo je pre teba dosť veľká suma, ak sa jedná o dlhodobý hmotný majetok, nemôžeš si ho do daňových výdavkov zahrnúť naraz, ale len vo forme odpisov. Dlhodobý hmotný majetok /odpisovaný/ nie je možné nakupovať z dotácie UPSVaR.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite počkaj s takýmito výdavkami, až budeš mať dotáciu - resp. budeš mať jasne na papieri podpísané, čo môžeš a čo nie.
    Uplatňuješ výdavky v rámci roka, takže čo sa stánku týka - môžeš počkať.
    Aj tak ho do 15.6. nevyužiješ....a samozrejme záleží na obstarávacej cene.
    Naposledy upravil KEJKA : 12.05.09 at 04:26

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.