Zavrieť

Porady

Korytnačka

Ahojte,chcem sa spýtať či má niekto doma korytnačku písmenkovu.Ja som dostal nedávno a potreboval by som nejaké rady ako sa o nu dobre starať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    ahoj tomáško
    na linku www.korytnacky.arien.sk sa dozvieš dosť zaujímavé rady ako chovať korytnačku
    sú aj iné linky tak zadaj do vyhľádavača ,,korytnačka písmenková,, a nájdeš dosť zaujímavých liniek ,kde sa toho o chove korytnačky dozvieš mnoho zaujímavých vecí
    s pozdravom karol

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mala som a napriek tomu, že som dodržiavla všetky hovorené a písané rady , zmäkli im pancieriky, oslepli , nevyrástli a do 3 rokov ich nebolo. Známi postupovali tiež podľa návodov a korytnačky ešte aj po 10-tich rokoch života boli krásne a vyrástli (hoci s očami problémy občas mali). Kde u mňa bola zrada, netuším, možno si už od predajcu priniesli nedostatok životaschopnosti - hoci, predajca bol ten istý .

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    My sme mali vodné korytnačky, Stále sme ich držali v akváriu, aj v zime aj v lete, vodu sme ohrievali ohrievačom a stále sme im svietili. V zime sa správali tak ako aj v lete. Mali viackrát problémy s očami, ale stále sa im to podarilo vyliečiť. Dostávali mast do očí a nejaké vitamínové injekcie.Ale aj tak sa dožili len asi 6 rokov. Máme aj suchozemskú korytnačku, tá má už 18 rokov. Koncom októbra prestane jesť a prespí celú zimu. Zobudí sa koncom marca, alebo až v apríli, to záleží od počasia.

    Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

    Tomáško
    Aj ja mám korytnačky písmenkové /vodne/ a tie zimujú klasicky v akváriu tak ako po celý rok.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Tomáśko a ako im mám svietiť? Lampou celý deň na noc im ju vypnúť?A čo papajú?
    ahojte,vedel by mi niekto poradit,ci sa oplati hladat korytnačku na uteku na dost rozlahlom pozemku?skusala som to na dvore,neuspesne.asi 3 dni som ju nekontrolovala,preto neviem do akej vzdialenosti mohla utiect.zila v na dvore,v ohradenom malickom jazierku,zrejme sparou sa dostala von..dakujem

    betka631 je offline (nepripojený) betka631

    Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac betka631
    Naša korytnačka keď bola ešte malá tak nám zmizla z dohľadu a hľadali sme ju v byte celý deň.Napokon sme ju našli schovanú za chladničkou. Keďže korytnačky hľadajú rôzne škáry a pod. kde by sa schovali, myslím, že na dvore máš dosť malú šancu ju vypátrať.Závisí aj od toho aká bola veľká.
    hej.ta moja ma sotva tri roky,je to vodna korytnacka,je takmer neviditelna vo svojom terariu,nie to v trave...hladanie je marne...dakujem

    usmev921 je offline (nepripojený) usmev921

    usmev921
    ahojte, ja chovam korytnacky od malicka a nikdy som s nimi nemala problemy. Teraz ma 3 roky a je taka velka, ze uz musim rozmyslat o vacsom akvarku. zatial kazda vyrastla velmi rychlo. tak ak mozem nejako poradit, spytajte sa co potrebujete.

    anzi369 je offline (nepripojený) anzi369

    anzi369
    asi presne z tohto dovodu je u nas chov tejto korytnacky legislativne zakazany

    uvedte si do googlu napr. odkaz "zakaz drzby korytnacky pismenkovej" a sa dozviete
    Ahojte poraďáci , prosím o info. Mám korytnačku písmenkovú , zimovala takmer 5 mesiacov v akvarku , teraz sa prebrala a má stále zavreté oči . Doktorka kázala natierať vitamínom A , ale mne sa to stále nezdá. Potravu už prijíma , ale oči neotvorí . Ako jej pomôcť?

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Ahojte,
    stranku www.korytnacka.sk asi poznate, teraz je aj skupina na facebooku a tam ludia pisu super rady a je to tam dost promptne, su tam aj skuseni chovatelia.
    Ja som sa k môjmu korytnačiakovi dostala ani neviem ako - plával si v Nitre
    Tu je v celej krase...

    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Kleofas.jpg
Zobrazení: 14
Veľkosť:  59.8 KB

    Cez leto je vo vani a cez zimu v umelohmotnej vanicke vo vnutri.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    tiež mám takúto korytnačku v lete vonku vo vani,a v zime v chladnej pivnici v menšom vanglíku,spí inak koncom oktobra prestne žrať a až na jar začne,tak ju mám už 10 rokov

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Tiež som mala korytnačku písmenkovú asi 5 rokov. Dostala som ju ako 4 ročnú. Ja som ju mávala v detskej vaničke. V lete na balkóne ale v tieni a v zime v kuchyni. S očkami majú problém preto lebo ako to nazvať.. do vody cikajú.. kakajú a ešte sa im tam rozkladá potrava ktorú hneď nezožerú. Akvárium som zavrhla hneď ... zle sa čistí. Pancier im mäkne z nedostatku vápnika. Nebojte sa jej ho občas aj naolejovať ako suchozemskej. Teraz je u priateľa v jazierku kde aj zimuje.

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    2009 Pozri príspevok
    Tiež som mala korytnačku písmenkovú asi 5 rokov. Dostala som ju ako 4 ročnú. Ja som ju mávala v detskej vaničke. V lete na balkóne ale v tieni a v zime v kuchyni. S očkami majú problém preto lebo ako to nazvať.. do vody cikajú.. kakajú a ešte sa im tam rozkladá potrava ktorú hneď nezožerú. Akvárium som zavrhla hneď ... zle sa čistí. Pancier im mäkne z nedostatku vápnika. Nebojte sa jej ho občas aj naolejovať ako suchozemskej. Teraz je u priateľa v jazierku kde aj zimuje.
    Ahoj, mavala si ju v tieni? ja prave naopak na najvacsom slnku a ked je voda moc tepla, vymenim aj v priebehu dna. Kleofas ma hrozne rad velke slniecko, vtedy si vyjde na ten moj kvazi ostrovcek a vycapi vsetky hnaty a hlavu jak keby chcel vyliezt z panciera a opaluje sa na slnku sa mu vraj tvori dolezity vitamin, ci hormon, dolezity pre jeho zdravie a rast. A k tomu vapniku, dostat taku kalciovu korytnacku v obchode pre zvierata, ta neutralizuje vodu, v ktorej korytnacka je a dodava vapnik. Ten moj este s ockami nemal chvalabohu problem, ale pocula som o tom. Ze vraj aj harmancekovy kupel je dobry, len sa musi dat pozor, aby v nom neplavali zvysky harmanceka. Neviem, ci poznate to forum - korytnacka.sk - aj na facebooku mame skupinu, myslim, ze je uzavreta prave pre uzivatelov tohto fora, odporucam vam... su tam chovatelia roznych druhov korytnaciek, suchozemskych aj vodnych, a vedia velmi dobre a promptne poradit. ;-)



    PS: A vidim, ze sa opakujem, no co uz... ked si neprecitam, co som uz pisala
    Naposledy upravil Chokma : 11.02.11 at 10:06 Dôvod: :D

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.