Zavrieť

Porady

TrueCrypt

Hľadám pomoc. Zašifrofal som externý pevný disk programom TrueCrypt, teraz ho neviem uviesť do pôvodného stavu-decryptovať.Má s tým niekto skúsenosti ? Vopred ďakujem za radu.
p.milder@atlas.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Čo to znamená?
    • Zabudol si heslo?
    • Nedá sa napriek zadaniu hesla dekryptácia, odinštalácia? Vytvoril si na disku súbor alebo je celý, vrátane FAT ... zakryptovaný?
    • Aké sú chybové hlásenia?
    • Máš prístup k dátam? (Tak najjednoduchšie bude dáta presypať inde a disk sformátovať)

    pmilder je offline (nepripojený) pmilder

    pmilder
    Ďakujem, že si sa mi ozval /dúfam že si môžme tykať/
    Heslo som nezabudol. Ako zašifrovaný disk funguje ako má. Problém je to, že som zašifroval celý 500 GB disk. A nevidím v programe žiadnu možnosť decryptovať disk tak aby sa dal používať normálne bez hesla. Skúšal som disk vymazať, niekoľko krát som disk sformátoval a nič sa nedeje. Keď pripojím disk ku hocakému počítaču, PC disk neregistruje, len s programom TrueCrypt.,
    Ďakujem za odpoveď. Peter M.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Jasné, že si môžme.
    Pozri sa sem: http://www.truecrypt.org/faq.php a odpoveď hľadaj v Q: Is it possible to change the file system of an encrypted volume? a nižšie. Nemám teraz čas to hľadať, ale snáď to tam je. Ak nie, ozvi sa...

    pmilder je offline (nepripojený) pmilder

    pmilder
    Prosím Ťa,keď budeš mať čas ozvi sa. Problém je v tom že neviem po anglicky. a v inom jazyku som podrobný návod na TrueCrypt nenašie.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Ak disk (trueCrypt) je pripojený (v zmylse použil si heslo a vidíš čo je na ňom) - teda ako sa u nás na Slovensku vraví is mounted - tak formátuješ "IBA zašifrovaný (virtuálny) disk" akoby to bol každý iný disk. Šifrovanie nestratíš, deje sa to v časti kryptovanej trueCryptom.
    Ak sa však chceš zbaviť všetkého, neprihlásiš sa, a takto fyzický disk sformátuješ. Resp. ho sformátuj na inom PC. Takto však prídeš o všetko, čo na ňom máš.

    pmilder je offline (nepripojený) pmilder

    pmilder
    Lenže, keď nedám heslo žiaden počítač disk nevidí a tak nič nemôžem formátovať.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Disk musí ísť sformátovať. Tak isto ako disk s zmazanou FAT alebo MBR.
    Keď ho pripneš k PC, inému, neklikne to ako nové zariadenie? Musí...A tým pádom ide formátovať ...

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Ak pripojíš Disk k inému PC, zaregistruje nový hardware?

    pmilder je offline (nepripojený) pmilder

    pmilder
    Po pripojení disku, PC zaregistruje hardwer, ale nepridelí mu žiadne písmeno, ako to bolo v nezašifrovanom stave. Disk nie je viditelný ani v správe diskov.Len dole v panelovej lište mi PC pnúka možnosť odpojiť Hardwer. Ani po kliknutí pravím tlačítkom myši na ikonu žiadne možnosti.

    pmilder je offline (nepripojený) pmilder

    pmilder
    V spodnej lište sa objaví možnosť odpojiť nový hardwer, ale žiadne iné možnosti. V spáve systému, keď dám inicializovať nový hardwer, objaví sa hláška, že pripojenie disku nie je možné dokončiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.