Zavrieť

Porady

Nákup Euro balíčkov-čo najskôr

Dobrý deň poraďáci,
dovolím si Vás upozorniť, že v prípade záujmu o kúpu Euro balíčkov je lepšie urobiť tak čím najskôr. Situácia v banke bola ráno v prvý deň predaja nasledovná:
kupujúca chcela kúpiť 13 balíčkov, ale povedali jej, že na príkaz riaditeľa môže najviac 10 kusov. Ohradila sa tým ,že predaj nie je limitovaný a ona skutočne nakupuje pre svoju rodinu vrátane syna, švagra,otca a kolegyne. Po telefonáte riaditeľovi tento zvýšil limit na 50 kusov s tým, že ak bude niekto žiadať viac, majú ho informovať. Zároveň ho pracovníčka banky informovala, že má zoznam zamestnancov banky aj s počtom balíčkov, o ktoré majú záujem. Držala ho v ruke a bol riadne dlhý, pričom záujem bol od 10 smerom hore. Usudzujem z toho, že v prípade záujmu ja lepšie "neotáľať" s kúpou.
Usporiadat
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Aj v rádiu sú správy, že v bankách aj na poštách sú fronty.
Necháme ich, nech si to užijú, my pozbierame smotanu potom...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AlaNR Pozri príspevok
Aj v rádiu sú správy, že v bankách aj na poštách sú fronty.
Necháme ich, nech si to užijú, my pozbierame smotanu potom...
Nerobte paniku. Bola som pre výpis v Istrobanke v PD a tam nikoho. Vybavená som bola za 5 min.
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Podľa môjho názoru sú pre bežných ľudí euro-balíčky zbytočné. Veď 2 týždne v novom roku budem platiť pravdepodobne ešte v Sk a vydávať mi budú eur, takže tých drobných sa mi nazbiera až-až. Ale samozrejme, je to len vec názoru.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Veru chaos, na niektorých pobočkách pošty v KE už nemajú ani kus. Najmä starí ľudia odchádzali v smútku zo situácie.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla


Hadám ten nával záujemcov nie je kvôli tomu, že získajú balíček v hodnote 16,60 eur (500,09 Sk) a zaplatia iba 500,- .
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Paula Pozri príspevok
Veru chaos, na niektorých pobočkách pošty v KE už nemajú ani kus. Najmä starí ľudia odchádzali v smútku zo situácie.
U nás na pošte nemali o desiatej tiež už ani jeden kus... V bankách zatiaľ majú balíčky a dokonca bez dlhého čakania...
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...typické Slovensko:-)..normálne som to čakal a dnešné správy v rádiu ráno mi to dali za pravdu, ľudia húfne budú okupovať banky aby mohli hneď balíčky vykúpiť, ako za totality, keď prišli banány:-)))...až taký zmysel si myslím kupovať ten balíček veru nemá, tak ja neviem čo sme my to za ľudia:-))
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

bobino38 Pozri príspevok
...typické Slovensko:-)..normálne som to čakal a dnešné správy v rádiu ráno mi to dali za pravdu, ľudia húfne budú okupovať banky aby mohli hneď balíčky vykúpiť, ako za totality, keď prišli banány:-)))...až taký zmysel si myslím kupovať ten balíček veru nemá, tak ja neviem čo sme my to za ľudia:-))

Myslím, že kupujú ako darček pod stromček...nie je to o banánoch
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Jana2004 Pozri príspevok
Podľa môjho názoru sú pre bežných ľudí euro-balíčky zbytočné. Veď 2 týždne v novom roku budem platiť pravdepodobne ešte v Sk a vydávať mi budú eur, takže tých drobných sa mi nazbiera až-až. Ale samozrejme, je to len vec názoru.
Keďže 500,- Sk je 500,- Sk, za ktoré môžem ešte kúpiť dieťaťu darčeky. Asi by som jej ťažko vysvetlovala, že pod stromčekom ten balíček tých zlatých a strieborných peniažkov má hodnotu 500,- Sk. Takže ja využijem tých 500,- Sk tohto roku rozumnejšie ako kúpou euro, ktoré budú platiť až od budúceho roka.
Naposledy upravil 02Michaela : 01.12.08 at 12:30 Dôvod: oprava
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Paula Pozri príspevok
Myslím, že kupujú ako darček pod stromček...nie je to o banánoch
...darček? neblaznite...dosť veru úbohé ako darček:-))
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

bobino38 Pozri príspevok
...darček? neblaznite...dosť veru úbohé ako darček:-))

Nemusí byť jediný, nedávala som nikomu návod na použitie ....ale ja už idem , prajem pekný deň
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
bobino38 Pozri príspevok
...darček? neblaznite...dosť veru úbohé ako darček:-))
prečo nie? a darčeková poukážka je tiež úbohá? Zase je to o názore..

čo sa týka eurobalíčka, tak určite nekúpim..
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

V určitých prípadoch by som význam štartovacieho balíčka videla aj v takom "hmatateľnom" zoznamovaní sa s Eurom.
Nie všetci ľudia prišli do styku s Eurom, hlavne tí najstarší. Je to dobré ak si zblízka, v predstihu prehliadnú nové mince.

Podobnú "procedúru" sme absolvovali v rodine s 89- ročným dedkom. Síce už ani z domu nevychádza, ale na základe dennodenných informácii z rozhlasu bol zvedavý ako to Euro vyzerá, tak sme mu museli robiť "školenie".

Vytiahli sme euromince, aj nejaké papierové ..... zobrali lupu ..... a robila sa osveta.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
U starších pochopím, ale keď si to tak zoberiete, na čo sa budem plašiť, aj tak mám skoro všetky peniaze v banke. Na konci roka, čo mi zostane, z toho si kupim balíček, ak nie, miniem to do toho 15.1. v obchode.
Ale niektorým to nevysvetlíš a nevysvetlíš...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Na konci roka už balíčky nebudú.
Eurobalíčkami sa predzásobujú firmy, ktoré si nedali v marci požiadavku na eurá do banky. Tých 1,2 mil. ks dlho nevydrži.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

S tým darčekom to vidím asi tak, že študent z rodiny sa balíčku určite veľmi poteší, lebo má v pláne kúpiť si darček až v januári, keď budú výpredaje. Babkám a dedkom tiež urobí radosť. Dobre už nevidia a tak si viem predstaviť ako celý deň budú pozerať, obzerať, porovnávať, aby potom v tom januári nevyzerali v obchode celkom zaostalí. A nakoniec aspoň nebudú potom toľko zdržovať nás ostatných, lebo aj tak bude isto veselo.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
úvaha:
prečo balíček nestojí napr. 510,-SKK? Kde 10,-SKK by bolo deklarované ako balné...Stát by prostredníctvom bánk, pôšt tak zarobil rovných 12 milionov SKK, ktorými by zaplatil slávne kalkulačky, kartičky a čo ja viem čo ešte.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bobino38 Pozri príspevok
...darček? neblaznite...dosť veru úbohé ako darček:-))
Pre vášnivých numizmatikov tie balíčky sú hodnotným darčekom. Prvé slovenské euromince, ktoré neboli v obehu. O pár rokov, to bude mať celkom slušnú zberateľskú hodnotu.
0 0
Meggie32 Meggie32

Meggie32 je offline (nepripojený) Meggie32

Paula Pozri príspevok
Myslím, že kupujú ako darček pod stromček...nie je to o banánoch
Veru... aj ja som objednala europeňaženky, k tým pridám eurobalíček a vianočné darčeky sú "vybavené" xixi :-))) A tiež som plánovala kúpu eurobalíčkov už dnes... to je asi normálne.. je to nové a ľudia si chcú poobzerať tie naše nové peniažky :-))) .. a presne kvôli "blázom" čo chcú kúpiť 20 balíčkov naraz - ja kúpim čo najskôr.. a možno ich tiež bude 20 xixixixi ..zatiaľ som narátala: 5 do vianoč. darčekov a možno 2-3 na začiatok.. však po novom roku vyberiem z bankomatu ako koruny, no nie?!?! (alebo žeby to bol problém?!)
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
50 balickov/osobu - to je dost vysoky limit vzhladom na to, ze dnes mi volal znamy, ze v ich miestnej banke (male mesto) je limit 3 bal./osobu. A ani "po protekcii" mu nedali viac.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať