Zavrieť

Porady

Fakturácia v Alfe

Od marca som si kúpila Alfu. Jedná sa mi o faktúry. Do marca som ich vypisovala ručne, teraz ich chcem tlačiť cez program. Mám pokračovať v číslovaní ,aké som do teraz používala, alebo začať v programe odznova? U niektorých odberateľov tiež neviem dopredu určiť výšku ceny, pretože v zmluve sme stále dohodnutí na percento z tržby- faktúrujem totiž kultúrne programy, na ktoré sa predávajú vstupenky a vopred nie je možné vypočítať, koľko vstupeniek sa predá.Ako postupovať? Vystaviť na mieste ručne vypísanú fa-prípadne predfaktúru s iným číslovaním ako riadne faktúry a potom im poslať fa vytlačenú v programe poštou? Úhrady sú zvyčajne hned na mieste v hotovosti . Alebo si ujednotiť číslovanie pre ručne písané a vytlačené fa? Pozná niekto nejaký trik? Je to vôbec taký problém, alebo si z toho zbytočne robím veľkú hlavu? Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Edith
    Od marca som si kúpila Alfu. Jedná sa mi o faktúry. Do marca som ich vypisovala ručne, teraz ich chcem tlačiť cez program. Mám pokračovať v číslovaní ,aké som do teraz používala, alebo začať v programe odznova? Pokračovať U niektorých odberateľov tiež neviem dopredu určiť výšku ceny, pretože v zmluve sme stále dohodnutí na percento z tržby- faktúrujem totiž kultúrne programy, na ktoré sa predávajú vstupenky a vopred nie je možné vypočítať, koľko vstupeniek sa predá.Ako postupovať? Vystaviť na mieste ručne vypísanú fa-prípadne predfaktúru s iným číslovaním ako riadne faktúry a potom im poslať fa vytlačenú v programe poštou? Úhrady sú zvyčajne hned na mieste v hotovosti . Alebo si ujednotiť číslovanie pre ručne písané a vytlačené fa? Pozná niekto nejaký trik? Je to vôbec taký problém, alebo si z toho zbytočne robím veľkú hlavu? Veľmi pekne ďakujem. Tu by som to riešila predfaktúrou (vlastné číslovanie) a následne faktúra
    Odpovede červenou, ale určite sa vyjadria aj iní.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Ahojte teraz som mala jeden nepríjemný telefonát. Vystavujem faktúry v Alfe. Môjmu odberteľovi sa nepáči, že mu napíšem najprv prevádzku a až potom sídlo. A ešte chce aby som mu aj do textu fakturujeme Vám.... napísala, že sa to robilo na prevádzke (adresa)....... Musím mu do textu vypisovať prevádzku keď už to má v hlavičke. Veľmi ma obvinil, že neviem ako sa vystavujú faktúry. Normálne sa mi trasú ruky, taká som rozčarovaná aký niektorí vedia byť zdvorilí.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    va1ke
    Ahojte teraz som mala jeden nepríjemný telefonát. Vystavujem faktúry v Alfe. Môjmu odberteľovi sa nepáči, že mu napíšem najprv prevádzku a až potom sídlo. A ešte chce aby som mu aj do textu fakturujeme Vám.... napísala, že sa to robilo na prevádzke (adresa)....... Musím mu do textu vypisovať prevádzku keď už to má v hlavičke. Veľmi ma obvinil, že neviem ako sa vystavujú faktúry. Normálne sa mi trasú ruky, taká som rozčarovaná aký niektorí vedia byť zdvorilí.
    va1ke .....len sa prosím Ťa ukludni .......prepíš v partneroch, aby mal na fa názov firmy .....sídlo a potom prevádzku .Tak to aj má byť . Bude spokojný a ja Ty .

    No, to s tou prevádzkou , pri texte fakturujeme Vám .....to Ti žiaden zákon neustanovuje , to je text o ktorý Ťa slušným spôsobom môže jedine požiadať.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ja ho mám v čiselniku zadaného tak že, do políčka prevádzka som napísala jeho prevádzku a sídlo som napísala do políčok čo sú označené tmavým. no a ked idem vystaviť faktúru tak mi to do faktúry hodí v poradí najprv predzka a až potom sídlo. prevádzka napísaná bledším a sídlo hrubým písmom

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nuž teraz som to skúšala a je to tak .....snáď by bolo vhodné aj zo strany Krosu tieto údaje nejako ešte dotiahnuť .Idem ešte niečo vyskúšať .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.