Zavrieť

Porady

Rezervovanie ubytovania, záloha vopred - dôveryhodné?

Zdravím,

chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosť s rezervovaním ubytovania cez internet a následne s vyplatením zálohy?

Rozhodla som sa, že tento rok pôjdeme opäť do Chorvátska no ubytovanie si radšej vybavím cez internet, no nemám s tým skúsenosti, pretože mám aj obavy, že zašlem zálohu a ubytovanie nebude...


Má niekto pozitívne skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Pozri si ubytovanie cez www.booking.com, väčšina hotelov sa platí až v deň príchodu na pobyt. Pri rezervácii sa iba overuje platobná karta, pokiaľ by ste sa rozhodli napr. pre zlé počasie zrušiť hotel, tak keď to spravíte včas, napr. 48 hodín vopred, tak nič neplatíte, keď by ste to nezrušili včas, alebo trebars neprišli, tak platíte poplatok len za jednu noc, samozrejme podmienky sú uvedené individuálne pri jednotlivých hoteloch.
    Vopred by som zálohu neplatil, pretože nikdy nevieš, čo Vám do cesty príde, čo sa zmení a bolo by po peniazoch. Záloha len tak maximálne týždeň pred pobytom, skôr nie.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    chceš sa ubytovať na priváte alebo v hoteli? Všade nájdeš podvodníkov, ale myslím, že by nemal byť problém. Kopec ľudí cestuje na vlastnú päsť a rovnako kopec ľudí si rezervuje ubytovanie samo cez net a rovnako aj platí rezerváciu. Osobne som nikdy nemal problém s rezerváciou ani platením za ubytovanie dopredu.

    JustBreathe je offline (nepripojený) JustBreathe

    JustBreathe znamená v preklade Len Dýchať. Toto meno dnes, myslím si, vystihuje situáciu mnohých ľudí. Žijeme v štáte, v podmienkach a spoločnosti ktoré musíme len predýchať, lebo nič iné nám neostáva :) ...viac JustBreathe
    matto, na priváte.

    laurin je offline (nepripojený) laurin

    laurin
    Vzdy platime vopred zalohu, ci uz som vybavoval privat cez maily priamo s ubytovatelom alebo cez miestnu cestovku.

    AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

    AnikoAd
    Ja som ešte tiež nemala problém so zálohou, ubytovanie na priváte .... raz mi prepadla, lebo sa nám v reale nepáčil apartman, bolo to šikovne nafotené a dostali sme iný , ako mali fotky na www.stranke...

    Rezervovanie ubytovania, záloha vopred - dôveryhodné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.