Zavrieť

Porady

Praca po dovrseni dochodkoveho veku

Keď chcem ešte pracovať po dovŕšení dôchodkového veku musím podať písomnú žiadosť zamestnávateľovi?
Naposledy upravil ivka70 : 28.03.16 at 07:38
9 komentárov     zbaliť
misoft Nie.
veronikasad Budes robit "na percenta" al.v subehu s poberanim st.dochodku? V akom rezorte pracujes?
sito Veronika, teoreticky, ak mám zmluvu na neurčito, neurčitú dobu, tak do smrti? Vek dovŕšenia, dosiahnutia nároku na dôchodok nie je dôvod na ukončenie pracovného pomeru. Ak napriek tomu dá zamestnávateľ výpoveď, musí splniť, uhradiť minimálne zákonom stanovené odstupné, prípadne dohodnuté v kolektívnej zmluve? Ak chce zamestnanec odísť do dôchodku na vlastnú žiadosť na akom odstupnom sa môže dohodnúť so zamestnávateľom? Snažil som sa ako človek, nie ľud, opýtať.
veronikasad Marcel, ak dáva výpoveď zamestnanec, nárok na odstupné mu nevzniká. Musel by dostať výpoveď od zamestnávatela z dôvodu nadbytočnosti, alebo ukončiť pracovný pomer dohodou z dôvodu nadbytočnosti.
Ak bol zamestnávatel s tvojou prácou spokojný, môže ti vyplatiť mimoriadnu odmenu.

Pri odchode do SD vzniká nárok na jednomesačné odstupné - ak nie je vyššie dohodnuté v Kolektívnej zmluve, bez ohladu na to, akým spôsobom bol ukončený prac.pomer. Výnimkou je tuším len hrubé porušenie prac.disciplíny (nepozerala som do ZP)
Katy a R ak do SD - "odchodné" si myslela
veronikasad ano, to je preklep, samozrejme odchodné.
sito No vidíš, medzi nami ľudmi, to zasa budú Vianoce, že?
veronikasad Vari sa už chystáš do dôchodku ?
sito Nooo, neviem ako sa to uvarí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Podaj si na dôchodok a môžeš zostať pracovať. Žiadnu žiadosť dávať nemusíš. Pokiaľ by oni namietali, že si už dôchodkyňa, počkaj, aby Ti dal zamestnávateľ výpoveď, získaš výpovednú dobu, odstupné a odchodné.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dovrsenie dochodkoveho veku ani poberanie dochodku nie je dovod na ukoncenie PP. Takze pokial PP neukoncite, mozes nadalej pracovat na povodnu zmluvu bez zmien.
    Mária27 Poberanie dôchodku sa má zamestnávateľovi nahlásiť.

    Praca po dovrseni dochodkoveho veku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.