Zavrieť

Porady

Cudzorodé látky v potravinách

Rozhodla som sa, že sa podelím so skúsenosťami z nedávnych dní, keďže sa toho kopí čím ďalej tým viac. Nepoznám totiž nič také z minulosti. Nuž, ako prvá vec - štedrovečerné filé z aľjašskej tresky. Akú cestu to prekonalo, kým sa to dostalo až k nám a to rovno na tanier a predsa nikto nič neobjavil, až my, pri krájaní, a napolceste pri vložení sústa do úst - čo vyzeralo ako tmavohnedé žilky, boli krásne vypečené parazity, podobné hlístam, zatiaľ nevieme o aký druh ide, zisťuje sa to v ústave... O niekoľko dní na to, kúsok kovu, veľkosti uška ihly, čo sa náhodne zaleskol pri krájaní klobásy (myslela som, že ide o alobal, ale bolo to tvrdé). Toť nedávno kameň veľkosti šošovice v chlebe, čo zaškrípal medzi zubami, vyzeralo to ako kúsok betónu. O vlasoch. bravčovom zube a tmavých akoby plesnivých guličkách v mäsových a múčnych výrobkoch takmer na dennom poriadku ani nehovoriac... Čo prepánajána môžeme jesť? Veď nemá každý farmu a nehrdlačí na záhumienkoch... A jesť sa musí, aj keby na chleba nebolo ... Poradíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    ak chces pozri si tuto temu http://www.porada.sk/t148922-parky.html
    A ak mas dobry zaludok,otvor si prilohu z mojho prisp. c.25

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    osky Pozri príspevok
    ked budu mat na papieri co to bolo,od odbornikov,istotne s tym potom mozu niekam ist.ked to nepreskuma SAV,mozu sa stazovat akurat tak na lamparni.

    ked sa to tak vezme,stale ma rozculuje,ze v Rakusku mame take drahe potraviny.
    ked sa dostanem domov na Sk autom,nakupim vsetko mozne.
    ale ked sa nad tym zamyslim,tak uz asi chapem,preco je to tu drahsie.
    este sa mi nestalo,ze by som mala taketo zavazne problemy s rakuskymi potravinami.
    Je SAV (čo tam len on môže skúmať)vybavená personálne a materiálne na také skúšky( ich výsledky skúmania budú mať takú istú účinnosť ako stanovisko lampárky z lampárne) ? Nič ti nebráni kedykoľvek ak máš podozrenie na nekvalitné potraviny ísť na prvé regionálne pracovisko štátnej veterinárnej a potravinovej kontroly alebo reg úrad verejného zdravotníctva,ktorí sa na to vybavení kompetenciami, personálne a materiálne.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    arizona Pozri príspevok
    nemchapem, co maju hlisty spolocne s ustavou...
    to asi nebude ústava ale ústav, kde zisťujú, čo to vlastne bolo

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    niella Pozri príspevok
    Zisťuje sa to v ústave SAV.
    ešte lepšie akú má právomoc SAV na cudzorodé látky čo budú vykonávať základný výskum? Štátna veterinárna a potravinová správa už stratila kompetencie?

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    niella Pozri príspevok
    Zisťuje sa to v ústave SAV.
    a co si od toho slubujes ? co s tym maju vedecki pracovnici ?

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ked budu mat na papieri co to bolo,od odbornikov,istotne s tym potom mozu niekam ist.ked to nepreskuma SAV,mozu sa stazovat akurat tak na lamparni.

    ked sa to tak vezme,stale ma rozculuje,ze v Rakusku mame take drahe potraviny.
    ked sa dostanem domov na Sk autom,nakupim vsetko mozne.
    ale ked sa nad tym zamyslim,tak uz asi chapem,preco je to tu drahsie.
    este sa mi nestalo,ze by som mala taketo zavazne problemy s rakuskymi potravinami.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Aj pre toto som si zadovážil 10 litrov čerstvo podojeného kravského mlieka,nechal skýšiť a po cca týždni "rolujem" do seba domáci tvaroh a domácu smotanu.Kam sa hrabú umelinové jogurty?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.