Zavrieť

Porady

Stavba domu

Milí poraďáci,
tohto roku chceme začať stavať dom a keďže času je málo hľadám serióznu firmu, ktorá nám ho postaví. Skúsenosti našich priateľov v tomto smere sú rôzne a zatiaľ mám len jednu firmu. Stavať sa má pri Košiciach.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Držím palce pri expresnom zháňaní firmy. Mne niečo podobné v Bratislave trvalo "iba" rok.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Kvalitné firmy sú "rozchytané" asi na rok vopred. Stavba domu nie je jednodňová záležitosť a ani výsledok práce nie je určený na jednorázové použitie. Preto akákoľvek naháňačka hrozí negatívnym výsledkom a najmä neefektívnym investovaním "veľkých" peňazí.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Súhlasím, ale chceli by sme tento rok dať aspoň základy.
    Nikto z "východu" tu nepozná dobru firmu???

    Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

    Tana74
    My sme si základy robili sami. To stačilo iba zohnať stroj na vykopanie základov, betón a asi milión iných vecí .................... už by sa mi do toho nechcelo.
    Držím prsty nech zoženieš fakt dobrú firmu. U nás sa ich vystriedalo viac...

    Ak by si ale chcela stavať drevený dom - zrub, tu je jedna firma, ktorá ich robí a dobre: www.drevodomrajec.sk

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    maja
    Súhlasím, ale chceli by sme tento rok dať aspoň základy.
    Nikto z "východu" tu nepozná dobru firmu???
    maji, kedy je toto "tento rok"?

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    My sme zacali v septembri 2005. Zatial mame len zaklady, a robila nam ich firma Hydro-Eko-Stav, KE. Som velmi spokojna, stavbyveduci je fakt zodpovedny, da sa nan spolahnut, vzdy poradi co a ako. A cenovo? Myslim ze by som prerobila ak by sme to robili sami, a mala by som aj starosti naviac so zhananim ludi, bagra, domiesavace z betonarky. Nam by betonarka urcite poslala 4,5 kubikove, tocili by sa na viackrat, zakazdym ti nauctuju km a stojne za kazdych zacatych 15 min. Takto som sa spolahla na firmu, auta prisli 8 kubikove, vsetko to frcalo od vytycenia, vykopania, debnenia, zabetonovania za tyzden som mala zaklad aj s podkladovym betonom "buchnuty". Dobry zaklad je velmi dolezity, to treba vediet.
    Mury uz by mi mal tahat jeden znami,a tak postupne, hadam sa mojho vytuzeneho domceka raz dockam.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Ahoj Vladi, tento rok je tento rok 2006:p . A Ty už staviaš???
    My to nechceme stavať svojpomocne ( aspoň zatiaľ máme takéto ideálne predstavy), lebo nám nemá kto pomôcť a ani čas nemáme. Projekt máme, tak teraz "len" tú firmu.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    maja
    Ahoj Vladi, tento rok je tento rok 2006:p . A Ty už staviaš???
    My to nechceme stavať svojpomocne ( aspoň zatiaľ máme takéto ideálne predstavy), lebo nám nemá kto pomôcť a ani čas nemáme. Projekt máme, tek teraz "len" tú firmu.
    maji, preto sa pýtam, že kedy, len my by sme tiež chceli začať v roku 2006, firmu už máme vybratú, čakáme na projekt a stavebné povolenie

    monr je offline (nepripojený) monr

    monika monr
    hm, tak to vam vsetkym v dobrom zavidim
    ja by som mala tiez najradsej rodinny domcek, lenze pozemky okolo blavy su neuveritelne drahe, hroza. dufam, ze raz sa mi to splni
    Drzim vsetkym palce

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    vladan
    maji, preto sa pýtam, že kedy, len my by sme tiež chceli začať v roku 2006, firmu už máme vybratú, čakáme na projekt a stavebné povolenie
    vladi.. a aký domček ste si to nakoniec vymysleli? :p

    AnnaR je offline (nepripojený) AnnaR

    AnnaR
    ahojte
    my momentalne mame problem so zakladmi domu a zohnanim spolahlivej firmy,vie mi prosim niekto povedat a poradit ake su asi cenove relacie na postavenie LEN zakladov domu??Mozem sa spytat na cenu zakladov od firmy EKO STAV ,ktora vam ich roboila-ak je to teda aktualne kedze ste zacali stavat v r 2005 co sa zmenilo?Viete mi PROSIIIIIIIIIm poradi nejake firmy len na stavbu zakladov(vykopy,beton,...atd).Dakujem vemi pekne.
    Anna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.