Zavrieť

Porady

Môže s.r.o. plátca DPH odmietnuť vystaviť faktúru na inú s.r.o.

Nakupovali sme cez internet a spoločnosť s.r.o. - plátca DPH nám odmietla vystaviť faktúru na našu s.r.o. nakoľko vraj oni predávajú len fyzickým osobám. Je toto v poriadku a podľa akého zákona ????

POSúVAM
Naposledy upravil Vlastas : 19.01.15 at 09:59
10 komentárov     zbaliť
Tweety a preukázali ste sa pred nákupom tovaru, že ste sro?
Vlastas ANO, žiadala som vopred vystaviť fak na sro a bolo mi povedané že faktúry vystavujú len na fyzické osoby
Tweety a predali vám tovar?
Tweety ak áno, musia vystaviť faktúru
veronikasad aký doklad o nákupe vám vystavili ? Aká je hodnota tovaru ?
Vlastas Nakolko sme tovar potrebovali faktúru vystavili na meno konatela. Na faktúre sú uvedené ceny bez DPH a s DPH. Faktúra ma vsetky nalezitosti ale je vystavena na meno a nie na firmu (na faktúre nemajú ani kolonky ako ICO, DIC alebo IC DPH pre odberatela). Hodnota je cca 200e.
marjankaj Keď je fa na konateľa, tak je vám na dve veci. Nemali ste s tým súhlasiť.
Vlastas to my je jasné, ale teraz potrebujem zistiť či ich konanie nie je protizákonné, lebo potrebujem objednať ďalší tovar, inde ho nemaju, a chcem argumentovať že porušujú zákon ale neviem aký
veronikasad Skús zavolať alebo napísať na Slovenskú obchodnú inšpekciu
pavol54 ak ste ruská firma tak vzhľadom na sankcie to proti zákonné nie je, ale za normálnych okolností ak objednáte ako sro tak faktúra musí prísť na sro zaplatíte a tovar musia dodať. len či to tak ako píšeš či si neudala iného odberateľa(konateľ nie je sro)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    SOI nebude riesit vystavenie faktury na pravnicku osobu, riesi iba obcianske veci, k poruseniu zakona podla mna nijak nedoslo, nejde tu o reklamaciu, dodanie ani nic ine.... danovy doklad bol podla objednavky vystaveny, faktura dosla.
    Pri objednavke ste zadavali priamo fakturacne udaje alebo udaje konatela? Predpokladam ze potvrdenie o tom, ze vam slubili (ak vobec) prepisat fakturacne udaje nemate. Treba si precitat ich podmienky, a vediet dovod preco nevedia vystavit riadnu fakturu, ved to nie je ziadny problem a nejak to normalnes nimi riesit... Ak predavaju iba fyzickym osobam, tak je to ich vec (pravdepodobne mali na mysli koncovych zakaznikov), ale tiez si musia uvedomit ze pridu o trzby Je to dost zvlastny postoj... treba to s nimi riesit, vypytat si kontakt na KOMPETENTNE osoby, napr. konatela/uctovnika a s nimi to riesit. Asi budete odoberat castejsie
    Vlastas ďakujem všetkým za radu, takže je to trochu inak, ako to bolo prezentované na začiatku. Nebol problém v spoločnosti že mi nevydajú faktúru na s.r.o. ale v pracovníčke XY s ktorou som riešila objednanie tovaru a to v tom, že XY má na starosti zákazníkov koncových tj. fyzické osoby a už tam nastala chyba, keď som požadovala vystaviť faktúru na sro ma mala prepojiť na inú kolegyňu ktorá má právnické osoby na starosti, ale to by z toho potom pani XY nemala provízie, tak mi povedala, že predávajú len pre fyzické osoby. Prvý telefonát dnes bol tiež v pôvodnom duchu, kým so nepohrozila kontrolou a prepnutím na vedúceho, tak sa dalo všetko zrazu do pohybu a už mám aj pôvodnú faktúru opravenú na s.r.o. tak ako má byť. S takýmto prístupom som sa ešte nestretla.
    fortunka no jasne, ludsky faktor ))

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... zatiaľ v každom internetovom obchode, v ktorom som nakupoval, som musel odsúhlasiť, že beriem na vedomie ich obchodné podmienky a akceptujem ich.

    však si prečítaj, čo majú v tých obchodných podmienkach... a ak si ti to zdá protizákonné, prepošli ich SOI... ak je to tam, a vy ste súhlasili, ....

    ninocka55 je offline (nepripojený) ninocka55

    ninocka55
    a čo v prípade, ak ide o zásielkový predaj podľa § 6 a v § 14 zákona o DPH? Ak ide o zahraničný portál a je na SK registrovaný podľa uvedeného paragrafu, dodáva tovar len konečným spotrebiteľom bez pridelenia IČ DPH - občanom.

    Môže s.r.o. plátca DPH odmietnuť vystaviť faktúru na inú s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.