Zavrieť

Porady

Potvrdenie o duševnej spôsobilosti

Ahojte, ako má vyzerať povrdenie o duševnej spôsobilosti z-ca, ktoré musia doložiť všetci učitelia. Platí to aj pre učiteľov ktorí už su zamestnaní alebo len pre novo prijatých. Nemá náhodou niekto vzor alebo to má vystaviť lekár?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    mici512 Pozri príspevok
    Ahojte, ako má vyzerať povrdenie o duševnej spôsobilosti z-ca, ktoré musia doložiť všetci učitelia. Platí to aj pre učiteľov ktorí už su zamestnaní alebo len pre novo prijatých. Nemá náhodou niekto vzor alebo to má vystaviť lekár?
    Vytavuje to lekár, a platí to od účinnosti zákona, teda ak prijmeš niekoho po 1.11.2009.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    mici512 Pozri príspevok
    Ahojte, ako má vyzerať povrdenie o duševnej spôsobilosti z-ca, ktoré musia doložiť všetci učitelia. Platí to aj pre učiteľov ktorí už su zamestnaní alebo len pre novo prijatých. Nemá náhodou niekto vzor alebo to má vystaviť lekár?
    Terajších zamestnancov sa to týka len v prípade, ak má zamestnávateľ dôvodné podozrenie, že došlo k zmene zdravotnej spôsobilosti u ped. zamestnanca, vyzve ho, aby v lehote do 90 dní preukázal svoju zdravotnú spôsobilosť. Pri nepreukázaní zdravotnej spôsobilosti zamestnávateľ postupuje rovnako ako pri strate zdravotnej spôsobilosti / § 10 ods.3/. V tomto prípade všetky náklady znáša zamestnávateľ.
    Čo sa týka preukázania duševnej spôsobilosti, ja predpokladám, že zo strany MŠSR bude ešte k tomu nejaké vysvetlenie, čo to vyšetrenie obnáša, či bude stačiť potvrdenie od obvodného lekára. Počúvala som v rozhlase jednu diskusnú reláciu o tom, a mne to pripadalo, že tá spôsobilosť sa bude preukazovať niečo ako na spôsob psychotestov.

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Na školení povedala p. Belešová, že je dôležité, aby na papieri od lekára boli napísané obe slová: telesnú i duševnú spôsobilosť. A je len na lekárovi, ako túto záležitosť vybaví. Či bude robiť psychotesty, alebo ja neviem čo. Pre zamestnávateľa je podstatné, aby tam tieto dve podmienky boli napísané čierne na bielom.

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    Dobrý deň, prosím Vás má niekto vzor potvrdenia o zdravotnej a duševnej spôsobilosti? Náš lekár je taký pohodlný, že od to predsa písať nebude mám mu doniesť tlačivo :-) Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1gabika1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás má niekto vzor potvrdenia o zdravotnej a duševnej spôsobilosti? Náš lekár je taký pohodlný, že od to predsa písať nebude mám mu doniesť tlačivo :-) Ďakujem
    Aj vyšetriť sa máš sama? ALe pozri tu:
    https://www.google.sk/search?q=potvr...hrome&ie=UTF-8
    Naposledy upravil Tweety : 28.08.12 at 09:48

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    no áno, náš lekár nám už pri vstupe do ordinacii určí diagnózu
    ďakujem pekne za ochotu pomôcť mi, už som si nejake potvrdenie vyrobila .

    Potvrdenie o duševnej spôsobilosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.