Zavrieť

Porady

osvedcenie o dedicstve

Anketa: deti a dedicstvo

Počet hlasujúcich
1. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • osvedcenie o dedicstve

    0 0%
  • umrtny list

    0 0%
  • kde mam zajst a informovat sa o dedicstve

    0 0%
  • a ako to mam spravit

    1 100.00%
ahojte,
moja dcerka sa nar.v .r.2010 dala som otca do rodneho listu a podpisal aj otcovstvo.vo february v.r.2011 zomrel.viem ze po roku byva dedicske konanie ale mne domov nic neprislo a nebola som informovana o nicom ani mi nic neprislo domov ale tam kde ma dlzoby to si ma vedeli najst samozrejme som nic po nom neplatila kedze sme neboli manzelia ani sme spolu nebyvali v spolocnej domacnosti.vec sa ma tak ze jeho bratranec ma pozna a kontaktoval moju mamu pred tyzdnom ze jeho nevlastna macocha jej prisiel papier s axy ze tam ma nejake peniazky ale teta to odmietla a odkazala ze to venuje mojej dcerke ale mamina mi to povedala ze tam musim ist osobne kedze ma umrtny list a nechce mi ho dat!!!! preto som sa obratila na vas ze ako si ho mozem vybavit.isla som do tej axy a tam mi povedali ze potrebujem kopiu umrtneho listu a osvedcenie o dedicskom konani.vsetky papiere aj s rodnym listom som si nasla aj od socialnej poistovne ze poberam sirotsky dochodok na malu.hadam to ved bude stacit a daju mi rady na ziskanie potrebnych dokumentov.dakujem za vase ohlasy a rady.
Naposledy upravil angelika199 : 15.02.15 at 11:44
4 komentárov     zbaliť
arizona Na co si zakladala anketu?
angelika199 tak som to to nechtiac vypisala nee??co si sa nikdy nepomylila ci co??
kopretinka nechtiac si založila aj novú takú istú otázku??
arizona angelika, nezakladaj nam tu zbytocne duplicitne temy. Dve temy som ti uz vymazala,pokracuj prosim v tejto. precitaj si aj TU http://www.porada.sk/t217751-navod-a...u-poradou.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Musíš konať rýchlo, lebo domáhať sa vydania dedičstva od tých, čo dedili miesto dcéry, sa dá len do troch rokov od potvrdenia dedičstva.

    občiansky zákonník

    § 485
    (1) Ak sa po prejednaní dedičstva zistí, že oprávneným dedičom je niekto iný, je povinný ten, kto dedičstvo nadobudol, vydať oprávnenému dedičovi majetok, ktorý z dedičstva má, podľa zásad o bezdôvodnom obohatení tak, aby nemal majetkový prospech na ujmu pravého dediča.


    § 105

    Ak ide o právo oprávneného dediča na vydanie dedičstva (§ 485), začína plynúť premlčacia doba od právoplatnosti rozhodnutia, ktorým sa dedičské konanie skončilo.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Predpokladám,že dcéra má v rodnom liste uvedeného otca (teda,že uznal otcovstvo).Vezmi rodný list a treba navštíviť súd, v ktorého obvode mal zomrelý otec trvalý pobyt. Tam je uložený spis, do ktorého po nahliadnutí zistíš stav.Tam je uvedené aj meno toho,kto dedičstvo prejednával.Zájdi za ním/ňou a oboznám notára so situáciou.
    Naposledy upravil Peggynka : 14.02.15 at 21:02
    angelika199 dakujem ti za pomoc hned zajtra tam pojdem. u toho notara tam sa aj nieco plati pravda???nevies kolko??
    Peggynka Pozri,nedala si tu info,ktoré by boli potrebné k ďalším radám,choď najprv na súd,tam zistíš,kedy vlastne Rozhodnutie o dedičstve nadobudlo právoplatnosť a či odvtedy už neuplynuli 3 roky a tým pádom je to premlčané.Ak nie je,konaj rýchlo,ako ti hore poradila Mária,mal by to byť procesný úkon,lenže to ja neviem posúdiť,môžeš byť oslobodená od poplatkov atď.Obráť sa aj tu:
    http://www.cpp.finalarea.com/potrebujem-pravnu-pomoc ak spĺňaš podmienky na bezplatnú právnu pomoc,tak ti pomôžu.
    arizona 14.02.15 18:29 priradil do Porady

    osvedcenie o dedicstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.