Zavrieť

Porady

zaradenie počítača

Ahojte, prosim o radu
Klientka kúpila v roku 2007 PC v hodnote 29.900,-. Ako ho zaúčtovať: ako nákup materiálu alebo môže byť aj v prevádzkovej réžii?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nákup PC v uvedenj hodnote môžeš zaúčtov ať ako nákup materiálu - členenie nákup dhim.

    ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

    ada1602
    Keď som PC dala dňom nákupu do užívania, môžem ho zaúčtovať do prevádzkovej réžie ?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V predchádzajúcom príspevku som napísala návod ako sa účtuje o nákupe DHIM.

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    Nakupili sme PC na 3 faktúry, na jednej bol samotný PC, na druhej monitor a na tretej softvér. Je mi jasné že PC + monitor musí ísť spolu = do 30tis a teraz neviem ďalej. Ak započítam aj softvér už je nad 30 tis a musím odpisovať. Môžem softvér účtovať samostatne do réžie? Alebo musí byť súčasťou obstarávacej ceny PC? Dakujem

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    certik Pozri príspevok
    Nakupili sme PC na 3 faktúry, na jednej bol samotný PC, na druhej monitor a na tretej softvér. Je mi jasné že PC + monitor musí ísť spolu = do 30tis a teraz neviem ďalej. Ak započítam aj softvér už je nad 30 tis a musím odpisovať. Môžem softvér účtovať samostatne do réžie? Alebo musí byť súčasťou obstarávacej ceny PC? Dakujem
    Súčasťou OC je aj software, kt. je potrebné nainštalovať, aby bolo vôbec PC možné používať, teda ak je priamo naviazaný na tento PC.

    Ak si kúpite napr. nejaký účtovný soft, potom ak je cena viac ako 5 0tis. už ide o DNM, ak je nižšia, môžete zaúčtovať na 518.

    zaradenie počítača

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.