Zavrieť

Porady

Ako sa dedia dlhy po hypotéke

Dobrý deň, môžete mi prosím napísať, že ako to funguje, ak si syn (akože ja) vezme hypotéku a následne v budúcnosti by sa mu nedaj Bože niečo stalo? Stane sa to, že jeho dlh prejde na jeho rodičov/súrodencov? Môže sa toto stať? Ak áno, dá sa to nejako ošetriť, aby k tomu nikdy nedošlo? Naozaj ďakujem za váš čas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak niekto zdedi po tebe majetok, zdedi aj dlhy.
    Ak chces tomu predist,tak dlhy sa snaz vyrobnat co najskor,ak by sa ti nieco stalo,aby ziadne nezostali .-)
    Inu moznost nemas
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peter2525 Ďakujem za reakciu. Ale keď moji rodičia odmietnu dediť (z nejakých dôvodov, to je jedno), tak na 100% na nich nemôžu prejsť dlhy?

    Ide o to, že si chcem zobrať s priateľkou úver, ale ak by sa mi niečo stalo, tak nechcem, aby na rodičov prešiel dlh vyplývajúci z hypotéku. On asi prejde na priateľku, keďže úver berieme spolu a aj dom bude spoločný...A keby sa mi niečo stalo, tak jej vlastne zostane dom + moja poistka
    draik Nič v zlom, ale chce to čítať s porozumením ;-) "Ak niekto zdedi po tebe majetok, zdedi aj dlhy." Ak dedič odmietne dedičstvo, tak logicky nededí ani majetok, ani dlhy.
    Pokým nemáte deti, môžte spísať závet a majetok odkázať priateľke. Ak by sa dedilo zo zákona, tak by nebola jedinou dedičkou.
    arizona Ak budu dlhy vacsie,ako majetok, mozu dedicia odmietnut dedit. Dedenie nie je povinnost. Ale v tvojom pripade by bolo asi vhodne napisat zavet v prospech priatelky. Zostane jej nehnutelnost,dlhy ale bude musiet platit dalej.Alebo moze nehnutelnost predat, vyrovnat dlh a zbytok penazi jej zostane.
      zbaliť
    Zvyčajne je hypotéka spojená aj s poistkou, v základnom balíku býva často aj poistenie smrti (samozrejme sú tam podmienky ako musí človek zomrieť). Ale mala by slúžiť na vyplatenie dlhu alebo sa mýlim?

    Ako sa dedia dlhy po hypotéke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.