Zavrieť

Porady

Zmeny v s.r.o. - predaj obchodného podielu

Dobrý deň všetkým,
chcem poprosiť o rady. Riešim prípad s.r.o. - jeden konateľ a zároveň spoločník. Odpredáva svoj podiel iným dvom spoločníkom, on zo spoločnosti odchádza. Urobila som rozhodnutie jediného spoločníka, kde sú zakomponované všetky zmeny spoločnosti týkajúce sa: zmena obchodného mena, sídla, konateľov, spoločníkov, predmetov činnosti, prevod obchodného podielu a ostatné.....
Samozrejme spravila som nové úplné znenie spoločenskej zmluvy....
Chcem sa ale opýtať nasledovné:
1/ v Zmluve o prevode obchodného podielu mám napísať názov spoločnosti ešte starý alebo už nový???
2/ mení sa spôsob konania konateľov na spoločné. Akú formuláciu použiť, aby to prešlo na OR?
3/ Kto mi dá plnú moc na zápis zmien na ŽR a OR? Ešte starý alebo už noví konatelia???
4/ k sídlu spoločnosti - v liste vlastníctva nie je názov ulice (treba to nejako riešiť?). Súhlas vlastníka nehnuteľnosti s umiestnením sídla mám, aj s uvedením názvu ulice.
5/ Podpisový vzor budú dávať konatelia každý za seba, alebo musia byť podpísaní na jednom liste?

Všetko to bude spísané k jednému dátumu...

Prosím, ak má niekto viac skúsenosti s podobnými vecami, aby mi poradil. Ďakujem pekne
Naposledy upravil pozdenka : 04.08.14 at 07:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    1. Ak predáva svoj podiel ostatným spoločníkom, nemôže byť rozhodnutie jediného spoločníka, alebo valné zhromaždenie.
    2. do zmluvy ešte staré obchodné meno
    3. koľkí budú konatelia ? Ak jeden koná samostatne. Môžu konať viacerí a môžu buď spoločne alebo samostatne.
    4. Záleží ktorý konateľ je ešte aktuálny, takže PM dáva aktuálny
    5. súhlas s uvedením postačí
    5. podpisový vzor ako chcete, ja robím samostatne
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pozdenka Pozdravujem Vás Vierka,
    ďakujem za odpovede. Len to ešte trocha upresním, lebo asi som sa zle vyjadrila.
    K prvému bodu: ide o jednoosobovú s.r.o. ktorá sa vlastne zmení na dvojosobovú (t.j. doposiaľ jediný spoločník prevádza svoj podiel dvom nezávislým osobám - každému po polovici. Vtedy mám urobiť to rozhodnutie, však. Či valné zhromaždenie? Mýli ma, že čo čomu predchádza - prvé je rozhodnutie a potom zmluva o prevode OP?
    K bodu 3: Konatelia budú dvaja a budú konať spoločne - ako to napísať, aby to prešlo na OR?
    K bodu 4/ Starí konateľ sa odvoláva a budú dvaja noví (ktorí doposiaľ neboli v spoločnosti. Plnú moc mi dajú už noví?
    Ďakujem za Vašu trpezlivosť a ochotu pomôcť. Prajem pekný večer
    Economic Ak bol doposiaľ jeden spoločník, tak rozhodnutie jediného spoločníka. On schváli aj prevod OP na oboch spoločníkov. Za spoločnosť konajú a podpisujú konatelia vždy dvaja spoločne. Plnú moc musia dať obaja noví.
    pozdenka Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc. Prajem pekné leto.
      zbaliť

    Zmeny v s.r.o. - predaj obchodného podielu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.