Zavrieť

Porady

Rozdelenie spotreby pre 2 domacnosti merane jednym plynovym meradlom

Dobry den,
vie mi niekto poradit, pripadne pridat vlastnu skusenost?
Zijeme s manzelom v jednej nehnutelnosti so svokrovcami. Mame vlastnu pristavbu, kde mame krb na kurenie + 1 gamatku a varenie na plyne. Mesacnu platbu za plyn platime my, svokrovci platia elektriku. Cize sa pocita stym, ze kazdy spali polovicu .... platba za plyn a elektrinu je mesacne rovnaka. Vlastne meradlo na elektrinu uz mame vybavene, nech vieme kolko spali ktora domacnost,aby jedna rodina nedoplacala na druhu. To sa da namontovat do povodnych hodin a pocita len spotrebu jednej, cize nasej domacnosti, a tak si to vieme odkontrolovat.
Problem je ale s plynom. Tam nechceme davat vlastne hodiny od SPP, vlastne meradlo na spotrebu, ale tam si nevieme odkontrolovat spotrebu a platime vela, aj za svokrovcov ... ich cast ... nakolko my kurime drevom do krbu a oni aj drevom, ale vzime ak sa im nechce kurit, topia plynom a vykuruju cely dom...7 radiatorov.
Mne ide oto, ci niesu neake meradla na mnozstvo plynu, ktore preslo rurou do nasej polovice. Bez nutnosti novych hodin a vlastne novej pripojky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IT-cko je offline (nepripojený) IT-cko

    IT-cko
    timkoprvy Pozri príspevok
    Pokiaľ sa takto niekto z rodiny vyjadruje , nie je to rodina = choďte bývať samostatne.
    Suhlasim, ale bohuzial nemame nato, aby sme isli byvat samostatne, to kde byvame teraz, nas stalo dost penazi, a niesme ochotni sa toho vzdat pre niekoho chamtivost.

    IT-cko je offline (nepripojený) IT-cko

    IT-cko
    Dakujem, tam mi povedali, ze vlastne hodiny, a nahlasit nove odberne miesto. Aby zarobili. Tam sa neda informovat normalne o moznostiach, neporadia, len zavadzaju zakaznika.

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    IT-cko Pozri príspevok
    Dobry den,
    vie mi niekto poradit, pripadne pridat vlastnu skusenost?
    Zijeme s manzelom v jednej nehnutelnosti so svokrovcami. Mame vlastnu pristavbu, kde mame krb na kurenie + 1 gamatku a varenie na plyne. Mesacnu platbu za plyn platime my, svokrovci platia elektriku. Cize sa pocita stym, ze kazdy spali polovicu .... platba za plyn a elektrinu je mesacne rovnaka. Vlastne meradlo na elektrinu uz mame vybavene, nech vieme kolko spali ktora domacnost,aby jedna rodina nedoplacala na druhu. To sa da namontovat do povodnych hodin a pocita len spotrebu jednej, cize nasej domacnosti, a tak si to vieme odkontrolovat.
    Problem je ale s plynom. Tam nechceme davat vlastne hodiny od SPP, vlastne meradlo na spotrebu, ale tam si nevieme odkontrolovat spotrebu a platime vela, aj za svokrovcov ... ich cast ... nakolko my kurime drevom do krbu a oni aj drevom, ale vzime ak sa im nechce kurit, topia plynom a vykuruju cely dom...7 radiatorov.
    Mne ide oto, ci niesu neake meradla na mnozstvo plynu, ktore preslo rurou do nasej polovice. Bez nutnosti novych hodin a vlastne novej pripojky.

    timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

    Vylúčený člen timkoprvy
    IT-cko Pozri príspevok
    Dobry den,
    vie mi niekto poradit, pripadne pridat vlastnu skusenost?
    Zijeme s manzelom v jednej nehnutelnosti so svokrovcami. Mame vlastnu pristavbu, kde mame krb na kurenie + 1 gamatku a varenie na plyne. Mesacnu platbu za plyn platime my, svokrovci platia elektriku. Cize sa pocita stym, ze kazdy spali polovicu .... platba za plyn a elektrinu je mesacne rovnaka. Vlastne meradlo na elektrinu uz mame vybavene, nech vieme kolko spali ktora domacnost,aby jedna rodina nedoplacala na druhu. To sa da namontovat do povodnych hodin a pocita len spotrebu jednej, cize nasej domacnosti, a tak si to vieme odkontrolovat.
    Problem je ale s plynom. Tam nechceme davat vlastne hodiny od SPP, vlastne meradlo na spotrebu, ale tam si nevieme odkontrolovat spotrebu a platime vela, aj za svokrovcov ... ich cast ... nakolko my kurime drevom do krbu a oni aj drevom, ale vzime ak sa im nechce kurit, topia plynom a vykuruju cely dom...7 radiatorov.
    Mne ide oto, ci niesu neake meradla na mnozstvo plynu, ktore preslo rurou do nasej polovice. Bez nutnosti novych hodin a vlastne novej pripojky.
    Pokiaľ sa takto niekto z rodiny vyjadruje , nie je to rodina = choďte bývať samostatne.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najjednoduhsi a najspolahlivesi sposob je ,aby kazda domacnost mala svoje oficialne merace.
    Sice to nieco stoji, ale predidete hadkam,nedorozumeniam a nezrovnalostiam.

    Nepises,preco "nechcete",ale skor, ci neskor to asi aj tak urobite. Ceny za plyn su vysoke,kto nie je nuteny, tak nesetri..

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    timkoprvy Pozri príspevok
    Pokiaľ sa takto niekto z rodiny vyjadruje , nie je to rodina = choďte bývať samostatne.
    nemáš pravdu,moja babka s dedkom žili v dvojdome spolu s dcérou a jej manželom...každý mal svoje el.hodiny,svoj merač na vodu a plyn platili na polovicu....ja som bývala s rodičmi a prispievala som na inkaso 1/4 a keď začala sestra zarábať,tak pridala svoju 1/4. čo je na tom zlé?? aj keď je to moja rodina,nebudem predsa platiť za niečo,čo som nespotrebovala a tak isto to nechcem od rodičov a sestry,aby oni platili za mňa....

    maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

    verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac maca.tt
    skúste raz odsledovať spotrebu plynu od večera do rána ked máte istotu že kúrili plynom a vypočítať to nie je velká veda kolko plynu spálili za jednu noc

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Gina Er Pozri príspevok
    nemáš pravdu,moja babka s dedkom žili v dvojdome spolu s dcérou a jej manželom...každý mal svoje el.hodiny,svoj merač na vodu a plyn platili na polovicu....ja som bývala s rodičmi a prispievala som na inkaso 1/4 a keď začala sestra zarábať,tak pridala svoju 1/4. čo je na tom zlé?? aj keď je to moja rodina,nebudem predsa platiť za niečo,čo som nespotrebovala a tak isto to nechcem od rodičov a sestry,aby oni platili za mňa....
    Lebo sa/ ste sa zhodli.

    Ale z """ aby jedna rodina nedoplacala na druhu "" cítim nádych kedysi vzájomných výčitiek voči doplácaniu na toho druhého Česka a Slovenska (nedá sa to spočítať, ale obaja si myslia, že doplácajú - - - ako by boli cudzí)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.