Zavrieť

Porady

finacovanie čističky

Sme 8-bytové SVB. naše byty sú rôznych veľkostí. Uvažujeme na kúpe čističky odpadových vôd. A tu je problém. Ako prepočítať náklady na jej vybudovanie. Je niekoľko názorov:
1. podľa veľkosti bytu,
2. podľa počtu osôb v byte,
3. podľa počtu bytov bez ohľadu na jeho veľkosť (plochu).

Prosím o radu alebo skúsenosti, ako sa to riešilo inde.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Podľa mňa tak, ako sa dohodnete na zhromaždení. To čo si ľudia sami odsúhlasia , tak to potom aj považujú za spravodlivé.

    Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

    Daniela1010
    Podľa mňa by to malo byť na každý byt rovnako. Dnes v ňom býva 1 osoba, ale za rok tam ich tam môže byť 5. Samozrejme, že ak sa členovia rozhodnú inak , to je vaša vec , ale ja za seba by som určite volila rovnakú cenu za každý byt. A ak sa smiem opýtať prečo čistička? Ako ste fungovali doteraz? Počula som, že čistička je jednak drahá záležitosť a po druhé treba dávať vzorky na rozbor každého štvrť roka a platí sa za to okolo 10 000,- Sk. Toto viem ale len z počutia nemám to overené, treba si to ale radšej zistiť.

    Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

    Vylúčený člen Karas Milan
    Ahoj Daniela.
    Keď nemáš overené , radšej prosím nepíš (nie je rozbor ako rozbor) - možno je tvoja informácia skoro presná (možno je rozdie iba jedna 0 ).Skús najprv odhadnúť podľa vyúčtovania za akú dobu 8 bytov na vodnom a stočnom zaplatí 10000,- Sk.

    Ahoj
    Ka Mil

    Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

    Daniela1010
    Ano Milan máš pravdu,ak to nemám overené nemám trepať. Trochu sme nad tým uvažovali aj my, ale nakoniec sa radšej pripájame na obecnú kanalizáciu.
    U nás v obci je 16 bytovka, ktorá má svoju čističku a odtiaľ máme také info ohľadom rozboru a sumy zaň. A ešte som zabudla na jednu vec, ktorá nás tiež od toho odradila a síce strašný zápach z tej čističky. Bývame od nej cca 100m a cítiť to . Obyvatelia spomínanej bytovky v lete častokrát ani nemôžu vetrať, lebom potom majú v dome smrad. Tak to je asi všetko, papa.

    Igy je offline (nepripojený) Igy

    Igy
    Ja by som to rozpocitaval rovnako na byt. Ved kazdy majitel bude mat rovnaku moznost tuto cisticku vyuzivat.
    Dôchodca Alžbeta Sepešiová-OLIVIER
    Ivankova, ak mate v obci kanalizaciu, mate aj obecnu COV a preto dalsiu COV uz Stav. urad nepovoli. Zriadenie COV podlieha stav. povoleniu, nakolko sa jedna o vodnu stavbu. Podla Vodneho zakona ak je v obci uz zriadena kanalizacia, ste povinni napojit sa na uz existujucu obecnu kanalizaciu. Ak este obecnu kanal. nemate a rozhodnete sa pre vybudovanie COV, nebudete mat povinnost napojit sa na dodatocne vybudovanu kanalizaciu. Naklady na COV nie su ani zdaleka take vysoke ako su v niektorych prispevkoch , no s urcitymi nakladmi treba pocitat. Po rokoch zistite, ze investovat do COV sa oplatilo. Ta druha COV (urcite bola postavena este pred vybudovanim obecnej kanalizacie) ked tak silne zapacha , pravdepodobne bude problem s bakteriami. Pri dodrzani navodu dodany vyrobcom zariadenia (pravidelne davkovanie bakterii), sa neprijemny pach odstrani. Co sa tyka rozuctovania nakladov, ja navrhujem podla podlahovej plochy.

    Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

    žena v domácnosti Zuzy
    Dobrý deň prajem , prosila ba som o radu. Sme 10 bytovka SVB, a pred domom mali by sme vymenit rúru na kanalizáciu. Nakolko to my máme vykopať, je potrebné nijaké povolenie od Slov. Telekomunikácií a od Slov plyn. priem. , nakolko tam idú aj ich vedenia.

    finacovanie čističky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.