Zavrieť

Porady

Živnosť a dotácia

Dobrý deň

živnosť mám otvorenú od novembra, no teraz sa mi naskytla možnosť otvoriť si vlastnú pobočku wellnes štúdia. Ale potrebovala by som pomoc od štátu - DOTÁCIU. Len neviem, či môžem o ňu až teraz žiadať, keď živnosť mám už tretí mesiac.

Môžem o ňu žiadať? Je to možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    Dotácia sa poskytuje od úradu práce evidovaným uchádzačom.
    Pokiaľ máte živnosť, na dotáciu nemáte nárok.
    Bolo by potrebné zrušiť živnosť, zaevidovať sa na úrade práce a po určitom čase môžte požiadať o dotáciu, treba splniť určité podmienky - školenie, vypracovanie podnikat. zámeru, žiadosť ... nie je zaručené, že Vám dotácia bude schválená.

    majus1 je offline (nepripojený) majus1

    majus1
    ešte doplním , že evidovaná na úrade práce musíte byť najmenej 3 mesiace, potom vás pozvú na jednodňové školenie, potom na test, vypracujete podnikateľský plán, ktorý musíte obhájiť pred komisiou a ešte stále nie je isté či vám dotáciu schvália....

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Dobrý deň, môže získať dotáciu z ÚP SZČO, ktorý zrušil živnosť, ale figuruje ako spoločník v neexistujúcej s.r.o. /je len zapísaný v obch. registri, firma je však zrušená, zatiaľ neprebehol výmaz z obch. registra/. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.