Zavrieť

Porady

NČZD na manželku_vlastný príjem manželky

Dobrý deň,
prosím o radu.. Zamestnanec si chce uplatniť NČZD na manželku.. Podľa informácií na školení sa do jej vlastného príjmu započítava aj suma, ktorou zamestnávateľ prispieva na stravovanie.. Čo mám pod tým rozumieť? Odkiaľ má zamestnanec zistiť túto sumu? Na výplatných páskach nie je... Ako to prosím riešite vy?
Ďakujem!!!
Naposledy upravil Emik27 : 26.02.17 at 12:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, zákonný príspevok na stravovanie( nie FP) nie je príjmom zamestnanca, neuvádza sa teda na páske. Je to náklad zamestnávateľa.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emik27 Áno, ale mal by sa započítavať do vlastného príjmu manželky, ktorú si chce uplatniť v RZD.. Aspoň tak nám to vraveli na školení..
    Tweety Nie, to určite nie. Možno si to spájaš s Finančným .Príspevkom.
    Emik27 A prosím Vás, čo je to F.P.?
    Tweety Pozri §152 ZP.
    Emik27 Aha, takže do vlastného príjmu manželky sa započítava len finančný príspevok?
    Tweety Áno, ak ho nedostáva zo zdravotných dôvodov.
    milagros208 Na školení p. Mihála bolo jednoznačne povedané a tak sa uvádza aj v jeho materiáloch, že do vlastného príjmu manžela/lky sa započítava "suma, ktorou zamestnávateľ prispieva na stravovanie".
    Emik27 Dobrý deň! Áno, presne tak Odtiaľ tú informáciu aj mám Vy pod tým rozumiete čo?
    Emik27 Stanovisko z finančnej správy: "....Vo Vami uvedenom prípade aj hodnota stravy, ktorú je zamestnávateľ povinný poskytovať zamestnancom v súlade s § 152 Zákonníka práce (na pracovisku - poskytnutá formou stravného lístka alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov vo forme stravovacej poukážky)."
    Prosím Vás, čo pod tým rozumiete? Tých 55% z ceny stravného lístka???
    veronikasad Je to suma, ktorú prispieva zamestnávatel. Aká je hodnota SL a kolko platí zamestnanec ?
    Emik27 To momentálne neviem.. Ale už som zistila, že je to tých 55 % z ceny stravného lístka plus príspevok zo SF.. Mám z toho trošku rozpačité pocity, pretože vo väčšine prípadov sú toto sumy, ktoré zamestnanci neovládajú...
    veronikasad Nielen zamestnanci, ani zamestnávatel často nemá analytiku na jednotlivých zamestnancov ... Napriek stanovisku z FS by som to pri vlastnom príjme manželky neriešila ...
      zbaliť

    NČZD na manželku_vlastný príjem manželky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.