Zavrieť

Porady

bloky za PHM

Ahojte poradaci chcela by som sa spýtať účtujem v Alfe máme nákl. dopravu a neviem ako mám zaúčtovať bloky za Spotrebu PHM . Pr. spotrebujeme 200l mesiac tankujeme skoro každý druhý deň mám vypísovať na každý blok výdavkový doklad alebo to môžem dať na konci mesiaca na jeden doklad počet litrov za mesiac a priložiť bločky ďakujem krásne za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    katkap17 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci chcela by som sa spýtať účtujem v Alfe máme nákl. dopravu a neviem ako mám zaúčtovať bloky za Spotrebu PHM . Pr. spotrebujeme 200l mesiac tankujeme skoro každý druhý deň mám vypísovať na každý blok výdavkový doklad alebo to môžem dať na konci mesiaca na jeden doklad počet litrov za mesiac a priložiť bločky ďakujem krásne za radu
    Ano, stačí raz za mesiac

    m.b. je offline (nepripojený) m.b.

    m.b.
    Ahojte! Mohol by mi niekto vysvetliť, kedy musim používať priemernú cenu za PHM? V JÚ ak kupujeme PHM v hotovosti, v akej cene zaúčtujem spotrebu?

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    m.b. Pozri príspevok
    Ahojte! Mohol by mi niekto vysvetliť, kedy musim používať priemernú cenu za PHM? V JÚ ak kupujeme PHM v hotovosti, v akej cene zaúčtujem spotrebu?
    Ty kupuješ a do nákladov dávaš cenu za PHM skutočnú - tú, za ktorú si PHM nakúpil

    olasova je offline (nepripojený) olasova

    olasova
    Ja používam priemernú cenu len na konci roka, aby som mohla vyčísliť pripočítateľnú položku v daňovom priznaní - nespotrebované PHM. Inak účtuješ vždy to čo je na doklade. Aj keď používaš súkromné vozidlo na podnikanie (povinnosť u SZČO príhlasiť na DMV) preplácaš PHM v čase nákupu, t.j. podľa bločku, ktorý musíš priložiť k cestovnému príkazu (musí tam byť minimálne množstvo litrov, koľko minieš podľa cest. príkazu a priemer. spotreby podľa technickeho preukazu). Je to platné od 01.01.2008.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.