Zavrieť

Porady

Letecke snimky

Dobry vecer. Je potrebne k zhotovovanie snimok z dialkovo ovladaneho leteckeho modelu fotografie nejake povolenie? Snimky by som pouzil hlavne pri tvorbe web stranok (ine uplatnenie zatial nemam)
Naposledy upravil Newcs69 : 19.03.14 at 18:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    215/2004 Z. z.Zákon o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    § 64
    Letecké snímkovanie a vykonávanie geodetických a kartografických prác

    (1) Letecké snímkovanie územia Slovenskej republiky a vykonávanie geodetických a kartografických prác (ďalej len „letecké snímkovanie“) vykonáva ministerstvo obrany.24) S jeho súhlasom môže vykonávať letecké snímkovanie aj podnikateľ, ktorý má platné potvrdenie o priemyselnej bezpečnosti.

    (2) Podnikateľ uvedený v odseku 1 môže vykonávať letecké snímkovanie iba v prípade, že je držiteľom povolenia na vykonávanie leteckých prác,25) alebo môže vykonaním leteckého snímkovania poveriť iného podnikateľa, ktorý je držiteľom povolenia na vykonávanie leteckých prác, ak medzinárodná zmluva,26) ktorou je Slovenská republika viazaná, neustanovuje inak.

    (3) Žiadosť o povolenie leteckého snímkovania sa predkladá ministerstvu obrany. Žiadosť musí obsahovať náležitosti podľa osobitného predpisu.27)

    (4) Žiadateľ do jedného mesiaca oznámi nadobudnutie leteckého snímkového materiálu úradu a predloží ho na posúdenie ministerstvu obrany, ktoré určí stupeň utajenia snímkového materiálu. Do posúdenia snímkového materiálu sa s ním zaobchádza ako s utajovanou skutočnosťou.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves to posledne: " Kvalita foto s prižmúrením obidvoch očí ako-tak, kvalita obrazu nízka samozrejme s kolísavým obrazom, čo pri takomto vznášadle nie je prekvapujúce." Lebo ja som o tomto debatoval s človekom od fotografie, čo to robil so zrkadlovkou. Ak kvalitu, tak jedine zrkadlovku.
    kopretinka kvalita foto ma nezaujíma momentálne,ja som to sem dala kvôli niečomu inému
    duves a je aj take riziko, že pady nie su nič zriedkavé. Takže si počkame ešte nejaku päťročnicu, až to bude spolahlive. Dovtedy budu systemy micro 4/3 na takej urovni, aby nahradili zrkadlovky.
    duves No ak to robiť, tak jedine s kvalitnym vystupom.
      zbaliť

    Inál je offline (nepripojený) Inál

    Inál
    Niekde som čítal, že pokiaľ sa snímky používajú na komerčné účely, je potrebné mať licenciu na vyhliadkové lety a dokonca oficiálny predajcovia mikrokoptérov už v cene zariadenia majú zarátanú licenciu - je to ak si dobre spomínam všetko spolu
    okolo 5000€

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.