Zavrieť

Porady

Predaj akcií prostredníctvom burzy cenných papierov

Ahojte!
Chcem predať svoje akcie obchodovateľné na burze cenných papierov. Ako mám postupovať? Kto mi poradí? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Kedysi som obchodovala sama cez internet, ale potom to zmenili - len cez obchodníka.
    EXACTOR s.r.o.
    Obchodovať na burze cenných papierov môžu len členovia burzy a NBS. Odporúčam pozrieť si zákon č. 429/2002 Z.z. o burze cenných papierov.

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    - zoznam clenov burzy cennych papierov v bratislave najdete tu,
    - najskor by som obvolal clenov a zistil podmienky (najma poplatky),
    - potom si vybral jedneho, navstivil ho osobne a podpisal zopar papierov,

    toptom je offline (nepripojený) toptom

    toptom
    V máji 2012 som prostredníctvom obchodníka s CP predal všetky akcie z I.vlny KP. V týchto dňoch som obdržal z Centrálneho depozitáru CP SR faktúru na 12 EUR za vedenie účtu majiteľa CP za rok 2012. Spolu v faktúrou mi zaslali Výpis z účtu majiteľa CP, podľa ktorého nie sú na tomto účte evidované žiadne údaje o CP. V priloženom letáku je uvedené, že účet je vedený len za 1 EURO za mesiac. Moja otázka znie: som povinný zaplatiť uvedenú faktúru v plnej výške, t.j. za 12 mesiacov roku 2012? A čo bude ďalej s mojim účtom, na ktorom už nie sú evidované žiadne údaje o CP? Dá sa zrušiť? Ako mám postupovať, aby mi už nikdy v budúcnosti neposielali faktúru? Ďakujem za odpovede.
    Toptom

    Predaj akcií prostredníctvom burzy cenných papierov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.