Zavrieť

Porady

Pokuta za rýchlosť

:-D
Poraďáci, drahý prekročil rýchlosť, zastavili ho policajti, vypýtali si doklady a na mieste nedostal žiadnu pokutu. Povedali mu, že to pošlú k nám na DI a oni si ho predvolajú. Včera tá predvolanka prišla, ale údaje sú nesprávne napísané. Meno, priezvisko, adresa a EČV vozidla sedí, ale dátum narodenia bol nesprávne napísaný.

Mám za to, že v takýchto úradných dokumentoch sa nemajú mýliť a tým pádom by to mohlo byť aj neplatné.

Čo si o tom myslíte?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP Pozri príspevok
Poraďáci, drahý prekročil rýchlosť, zastavili ho policajti, vypýtali si doklady a na mieste nedostal žiadnu pokutu. Povedali mu, že to pošlú k nám na DI a oni si ho predvolajú. Včera tá predvolanka prišla, ale údaje sú nesprávne napísané. Meno, priezvisko, adresa a EČV vozidla sedí, ale dátum narodenia bol nesprávne napísaný.

Mám za to, že v takýchto úradných dokumentoch sa nemajú mýliť a tým pádom by to mohlo byť aj neplatné.

Čo si o tom myslíte?
To by sa teda mýliť nemali, ale pochybujem, že to, že je tam všetko správne okrem dátumu narodenia, ho zbaví zodpovednosti za priestupok.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tweety Pozri príspevok
To by sa teda mýliť nemali, ale pochybujem, že to, že je tam všetko správne okrem dátumu narodenia, ho zbaví zodpovednosti za priestupok.

No len tak medzi nami, ja ani nechcem aby ho asi zbavili zodpovednosti za priestupok, nech sa chlapec poučí, ale ide mi o to, že to môže napadnúť, že to nie je on. Ja som si to všimla hneď, on nie. Ja by som to napr. neprebrala, lebo by som si myslela, že sa skôr pomýlili v adrese.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP Pozri príspevok
No len tak medzi nami, ja ani nechcem aby ho asi zbavili zodpovednosti za priestupok, nech sa chlapec poučí, ale ide mi o to, že to môže napadnúť, že to nie je on. Ja som si to všimla hneď, on nie. Ja by som to napr. neprebrala, lebo by som si myslela, že sa skôr pomýlili v adrese.
No ,môže to tam napadnúť, ale vieš ako je to s nimi, mudruješ? OK, my ti ukážeme, že si dovoľuješ.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tweety Pozri príspevok
No ,môže to tam napadnúť, ale vieš ako je to s nimi, mudruješ? OK, my ti ukážeme, že si dovoľuješ.

No veď to, ale chcela som vedieť aj názor poraďákov. Majka práve u nás sú dosť "čudný" policajti...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

je to LEN predvolanka, ak by to bolo nejaké rozhodnutie, možno ale naozaj len možno by sa s tým dalo chvíľu oháňať.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Myslím, že len ak to chce spomenúť nech to spomenie, ale nie zvýšeným hlasom. Tak skromne. Veď výšku pokuty ešte nevie a to by mohlo aj zavážiť, keď spustí uši tak aj oni často odpustia... Sú to tiež ľudia a mýliť sa je ľudské... Ja mám s nimi len dobre skúsenosti. Manželovi odpustili zo sľubených 2000 a dali mu 500.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Jara Pozri príspevok
Myslím, že len ak to chce spomenúť nech to spomenie, ale nie zvýšeným hlasom. Tak skromne. Veď výšku pokuty ešte nevie a to by mohlo aj zavážiť, keď spustí uši tak aj oni často odpustia... Sú to tiež ľudia a mýliť sa je ľudské... Ja mám s nimi len dobre skúsenosti. Manželovi odpustili zo sľubených 2000 a dali mu 500.
Ja osobne by som tu predvolanku nechal tak...a je velka sanca, ze s nespravnymi udajmi vystavia i protokol o prejednani priestupku - az ten by som napadol, ze je nespravny...
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Určite majú aj fotku auta s EČV a možno aj vodiča tam bude vidno, ako dôkaz, ale za nesprávny 1 z údajov by mohli čosi spustiť, pokuta vždy závisí od príslušného príslušníka...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nie som síce právnik, ale... Aj predvolanka je úradný doklad a na nej by mali byť všetky údaje správne. Policajti sú verejní činitelia, takže by sa nemali mýliť. Ak sa pomýlili, je to ich chyba a problém. Čo ak existuje osoba rovnakého mena a zhodou náhod bude na ňu sedieť dátum? Pokiaľ by som ja dostal niečo také, nereagujem, veď to predsa nie so ja.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Potrebujem radu tiez ohladom pokuty.
Moze prist domov pokuta za rychlost? Na dialnici som obehoval par vozidiel, dialnica prave koncila, a nie som si isty, ale zda sa mi, ze som mal asi o 20 km/h viac ako povolovala znacka. Zrazu som zbadal priamo predo mnou policajtov, ako kukaju do radaru a maju namierene na mna. Vobec ma vsak nezastavili, tak premyslam, ci mozu podla ŠPZ urcit majitela a poslat pokutu domov? Ak ano, co ak som auto pozical a soferoval niekto iny?
Naposledy upravil johny18 : 11.05.09 at 19:27
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

johny18 Pozri príspevok
Potrebujem radu tiez ohladom pokuty.
Moze prist domov pokuta za rychlost? Na dialnici som obehoval par vozidiel, dialnica prave koncila, a nie som si isty, ale zda sa mi, ze som mal asi o 20 km/h viac ako povolovala znacka. Zrazu som zbadal priamo predo mnou policajtov, ako kukaju do radaru a maju namierene na mna. Vobec ma vsak nezastavili, tak premyslam, ci mozu podla znacky urcit majitela a poslat pokutu domov? Ak ano, co ak som auto pozical a soferoval niekto iny?
asi nie celkom, to by ťa zastavili rovno tam na mieste. ak boli pred tebou tak ťa nezamerali lebo radar im smeruje dopredu tzn. museli by byť za tebou. ono identifikácia podľa značky je to najmenej čo vedia to je bez akéhokoľvek problému, ale aby ťa odfotili museli by byť zase za tebou. a ak to boli stacionárny tak tiež nie lebo tý keď merajú tak aj zastavujú, a keďže ťa nezastavili tak smola. možno ťa aj odmerali ale nemajú kvalitnú fotku lebo si práve obiehal...
že šoferoval niekto iný to ti už dnes pri novom zákone nepomôže lebo ak by si aj požičal auto a ten dotyčný dostal pokutu a nezaplatil tak za zaplatenie si zodpovedný ty ako prevádzkovateľ
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Bol to stacionary radar. Akurat na mieste kde merali konci dialnica, a spomaluje sa zo 130 na 80 - 60 -40. Myslim, ze na useku, kde je povolena 80-ka, som mal mozno okolo 100, max. 110.Potom som ich uz zbadal.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

johny18 Pozri príspevok
Bol to stacionary radar. Akurat na mieste kde merali konci dialnica, a spomaluje sa zo 130 na 80 - 60 -40. Myslim, ze na useku, kde je povolena 80-ka, som mal mozno okolo 100, max. 110.Potom som ich uz zbadal.
Každopádne je to jedno, keď to bol stacionárny, tak by ťa zastavili.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Riesit ho budu asi v spravnom konani, pravdepodobne neslo prejednat priestupok na mieste, pretoze patril do "vyssej financnej kategorie". Takze sa bude potupovat podla zakona o spravnom konani a teda aj uvedeny nedostatok posudzovat asi ako formalna chyba, ktora nema vliv na vecnu stranku priestupku.Predvolankou sa spravne konanie iba zacina, podstatne je dostavit sa na konanie a tam riesit uvedene formalne nedostatky.
Radar, ktory meria na zaklade Doplleroveho javu, musi meriat vzdy prichadzajuce vozidlo.
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

to ze tam je napisany jeden zly udaj, to este neopravnuje zbavit sa zaplatenia a zodpovednosti resp. poukazat ze ide o inu osobu.......Oni sa vyjadria ze to bolo pisane (trebars) za zleho osvetlenia a hned to opravia....... Skor by som ich upozornil ze tam maju chybu....., ale podla mna sa napadnut neda , keby tam takych to chyb bolo viacej tak dajme tomu.....ale asi maju viac zaznamov, foto video, podpis, rodne cislo a pod.
0 0
jahman83 jahman83

jahman83 je offline (nepripojený) jahman83

Mne sa stalo nieco podobne, chytili ma, chcel som vidiet fotku z radaru, lebo som si nebol isty, ci som prekrocil rychjlost. Tu mi odmietli ukazat, zobrali mi vodicak a povedali, ze sa to posuva na priest. konanie. Rychlost bola prekrocena podla slov policajta o 14 Km/h. Neviete nahodou niekto, aku vysoku pokutu mozem na tom priestupkovom dostat? Diky.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
johny18 Pozri príspevok
Potrebujem radu tiez ohladom pokuty.
Moze prist domov pokuta za rychlost? Na dialnici som obehoval par vozidiel, dialnica prave koncila, a nie som si isty, ale zda sa mi, ze som mal asi o 20 km/h viac ako povolovala znacka. Zrazu som zbadal priamo predo mnou policajtov, ako kukaju do radaru a maju namierene na mna. Vobec ma vsak nezastavili, tak premyslam, ci mozu podla ŠPZ urcit majitela a poslat pokutu domov? Ak ano, co ak som auto pozical a soferoval niekto iny?
samozrejme ži ti pokuta môže prísť aj poštou rovno domov...a to či sedel v tvojom aute niekto iný a šoféroval je úplne jedno,lebo aj tak pokuta príde tebe...a stým dotyčným čo šoféroval tvoje auto a urobil priestupok tak to si budeš musieť vyriešiť ty sám...a pokutu by si musel zaplatiť ty..tak že dobrá rada znie,, radšej nikomu auto nepožičiavaj.
Naposledy upravil piggos : 14.06.09 at 19:32
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

jahman83 Pozri príspevok
Mne sa stalo nieco podobne, chytili ma, chcel som vidiet fotku z radaru, lebo som si nebol isty, ci som prekrocil rychjlost. Tu mi odmietli ukazat, zobrali mi vodicak a povedali, ze sa to posuva na priest. konanie. Rychlost bola prekrocena podla slov policajta o 14 Km/h. Neviete nahodou niekto, aku vysoku pokutu mozem na tom priestupkovom dostat? Diky.
takze ked prides na priestupkove ziadaj dokaz.......fotka alebo video.....ked nemaju nic Ti nemozu iba ze by si to priznal sam......ja som tam tiez bol na priestupkovom na prejednanie ze som sa otocil an krizovatke......chcel som dokaz a oni ze nemaju.....tak som im vravel ze plati prezumcia neviny a ze ja som sa na krizovatke neotocil......a oni ze policajti su pod prisahou a take dristy.......jednoducho som trval na tom aby mi ukazali dokaz, pretoze nie som si vedomi porusenia dop. predpisov.....a ze oni to presetria ....bla bla....no a domov prislo oznamenim ze cela vec sa ukoncila. Hlavne sa nedaj.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
zväčša fotečky už majú nachystané pre všetkých "chytrolínov", ktorí by sa chceli vyhovoriť. Najlepšie prejde ten, čo má nejakého kamaráta policajta- bohužiaľ, ale je to pravda a to je jediné, aby ste z toho čo najbezbolestnejšie ( pre peňaženku "vykorčuľovali".
Najlepšie- ak nejakého toho známeho nemáte, je dohodnúť sa na mieste. Stojí to menej
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

johny18 Pozri príspevok
Potrebujem radu tiez ohladom pokuty.
Moze prist domov pokuta za rychlost? Na dialnici som obehoval par vozidiel, dialnica prave koncila, a nie som si isty, ale zda sa mi, ze som mal asi o 20 km/h viac ako povolovala znacka. Zrazu som zbadal priamo predo mnou policajtov, ako kukaju do radaru a maju namierene na mna. Vobec ma vsak nezastavili, tak premyslam, ci mozu podla ŠPZ urcit majitela a poslat pokutu domov? Ak ano, co ak som auto pozical a soferoval niekto iny?
Samozrejme, že ťa nemusia zastaviť a pokuta ti dojde domov- neboj sa, oni ťa majú pekne zadokumentovaného- čas, rýchlosť, fotečka- treba to zaplatiť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať