Zavrieť

Porady

čo môže zobrať exekutor?

Dobrý den. mám exekuciu. Chcem sa spýtať, či môže exekutor siahnuť na majetok v byte, osobe u ktorej som v podnajme a mam u neho prechodny pobyt.
Mila123 si zamestnaná? ak áno, tak najskôr pôjde po plate
Lila_MT Ahoj...dakujem za odpoved. Vies ja to mam trosku zlozite...exmanzel mi narobil dlh v nebankovke este za manzelstva...po rozvode usiel do cudziny a neplati vyzivne na syna ...je stihany policiou...exekucia padla na moj chrbat ale dala som to na sud...sud mi vyhovel, ze nemusim platit cely dlh ale len to co sme si pozicali...no ale exekutor sa odvolal..tak asi rok si musim pockat alebo pracovat a splacat....a sem tam mam pracu alebo brigadu...exekutor mi stahuje z platu a mam aj zastaveny ucet v banke i ked som tam nic nemala ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    asterix174 je offline (nepripojený) asterix174

    asterix174
    Už sa to tu riešilo, áno exekútor môže a väčšinou aj siahne aj na majetok osoby u ktorej je dlžník v podnájme. Prax je taká že zoberie všetko okrem taxatívne vymedzených vecí /odkazujem na exekučný poriadok/. Pomohlo by ak by si mala s prenajímateľom spísanú presnú nájomnú zmluvu/ že obývaš len 1 konkrétnu izbu, že celý tvoj majetok je iba v tej jednej izbe/ pretože exekútor neskúma co komu patrí a to bude až výsledkom dokazovania čo bude nadlho, a môže to byť aj problém ak prenajímateľ nemá od vecí bločky t. j nemá ako dokázať že daná vec je jeho.

    čo môže zobrať exekutor?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.