Zavrieť

Porady

pozicka FO pre PO-prevod zmluvy

kamaratka ako fyzicka osoba (FO) pozicala firme svojej kamaratky, teda pravnickej osobe (PO) peniaze s tym, ze mesacne jej PO bude platit splatky pocas 3 rokov. no od zaciatku splatky chodili s meskanim zhruba tyzden a po polroku oznamila PO ze uz splatky nebude platit, ale nie z dovodu, ze na to nema, ale len tak, ze to ma na haku . je spisana zmluva o pozicke medzi FO a PO a dokonca PO je tam overena aj u notara. ako si FO moze uplatnit narok na celu pozicku, aj ked zatial PO meska len s 1 splatkou? da sa na to pouzit nejaka firma co odkupuje pohladavky aj ked su len v stave splacania-nesplacania? myslim tym, ze PO meska len s 1 splatkou (predchadzajuce tiez boli uhradene az po vyzve) a teraz sa vyhraza ze prestane platit uplne? kamaratka sa chce vyhnut tomu uz vopred, aby nemala potom neskor problemy a celu zmluvu o pozicke s pohladavkou najradsej predat alebo nieco s tym spravit. da sa previest na nejaku vymahacsku firmu cela zmluva o pozicke v takom stave? a aby kamaratka dostala vsetky peniaze naraz od vymahacskej firmy a mala pokoj a nech si s PO uz riesi veci vymahacska firma?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    16lukasko je offline (nepripojený) 16lukasko

    16lukasko
    myslím že je to dosť zaujmavo napísané naozaj sa to stalo presne takto? čo sa týka pohladávky.. neviem kto jej robí účtovníctvo ale pohladávkou by som to nenazval.. a čo sa týka vymáhačských firiem.. oni si dosť účtujú za odkúpenie.. takou formou by som to neriešil... a ešte zavolať na kamarátku vymáhačsku firmu.. no veď niektorí vieme ako je to s vymáhačskými firmami... oni majú trošku drsnejšie spôsoby.. ja na jej mieste by som to skúsil nájsť spôsob aby sa to urovnalo.. veď je to jej kamarátka nie???

    pozicka FO pre PO-prevod zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.