Zavrieť

Porady

Zrazkova dan

Prosim, vie miniekto poradit so zrazkovou danou. Robim prvykrat DoVP a oznamenie pre DU o zrazkovej dani. Nasla som tu viac veci ohladne toho, ale nie to co potrebujem.
Urobila som vyplaty za DoVP, HM 1.250,- , dan 237,- Sk, CM 1.013,- Sk.
Takze na tlacive Oznamenie by som mala mat v riadku 1 - 1.250,- a v riadku 3 - 237,- Sk. Prečo mi tam teda hadze zaklad2109,- a dan 400,- SK?
Neviem si s tym rady, mame aj riadnych zamestnancov, ale ti predsa so zrazkovou danou nemaju nic spolocne, ich dane mi pekne vyhodi v stvrtocnom hlaseni o preddavkovej dani.
Netusim ako dalej. V com moze byt chyba, ked mi predsa program vypocita dan dobre vo vyplatnej paske, tak aj v tlacive by malo byt to iste, ze?
Celkovo by som privitala nejake "jasne" vysvetlenie o zrazkovej dani
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Aký máš SW? Lebo tak ako si si to Ty vypočítala, tak by to malo byť správne. Do Oznámenia nemôžu ísť zamestnanci, ktorí majú nezdaniteľnú časť alebo daňový bonus. A predpokladám, že tí "riadni zamestnanci" sú práve takí. Takže u Teba by tam ozaj mali byť uvedení len dohodári.

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    Bambi23
    Prosim, vie miniekto poradit so zrazkovou danou. Robim prvykrat DoVP a oznamenie pre DU o zrazkovej dani. Nasla som tu viac veci ohladne toho, ale nie to co potrebujem.
    Urobila som vyplaty za DoVP, HM 1.250,- , dan 237,- Sk, CM 1.013,- Sk.
    Takze na tlacive Oznamenie by som mala mat v riadku 1 - 1.250,- a v riadku 3 - 237,- Sk. Prečo mi tam teda hadze zaklad2109,- a dan 400,- SK?
    Neviem si s tym rady, mame aj riadnych zamestnancov, ale ti predsa so zrazkovou danou nemaju nic spolocne, ich dane mi pekne vyhodi v stvrtocnom hlaseni o preddavkovej dani.
    Netusim ako dalej. V com moze byt chyba, ked mi predsa program vypocita dan dobre vo vyplatnej paske, tak aj v tlacive by malo byt to iste, ze?
    Celkovo by som privitala nejake "jasne" vysvetlenie o zrazkovej dani
    Dakujem
    Skús sa pozrieť, či majú všetci zamestnanci uplatňovanú nezdaniteľnú časť, lebo ak nie, mohol by sa Ti tam niekto dostať so zrážkovou daňou. Napríklad maródoval, nemal odrobených 5 dní a vtedy nezdaniteľnú časť neuplatňuješ.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    dakujem, to ma nenapadlo pozriet ci mam u vsetkych uplatnenie nezdanitelnej casti. Nasla som jedneho, ktory ma hodinovu mzdu, ten robil menej hodin a mzda mu vysla len nieco cez 3 tisicky, asi zapocitalo aj jeho. Idem to pozriet ako by som to opravila
    Este raz dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.