Zavrieť

Porady

Odpis a dátum.

Ahojte , môžete mi niekto poradiť? Skúšam robiť v Alfe a neviem tam zadať majetok kúpený v minulom roku a teda aj odpis za prvý rok bol v minulom roku.
A potom tiež nerozumiem čo znamená v pohľadávkach - dátum vzn.d.pov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    znalec
    Ahojte , môžete mi niekto poradiť? Skúšam robiť v Alfe a neviem tam zadať majetok kúpený v minulom roku a teda aj odpis za prvý rok bol v minulom roku.
    A potom tiež nerozumiem čo znamená v pohľadávkach - dátum vzn.d.pov.
    znalec, najlepšie spravíš, ak v Alfe ešte len začínaš, vymažeš zadanú firmu a vytvoríš ju znova v takom roku v akom máš kúpený HIM, lebo inak budeš musieť ručne nahodiť minuloročný odpis ja som mal s tým trocha problémy.
    Príklad:
    HIM máš kúpený v r. 2002, tak vytvor firmu v r. 2002, nahoď HIM, podla návodu vypočíta program odpisy, zápis do karty HIM atď...
    Potom daj prechod do ďalšieho roka 2003 detto r. 2002, zápis odpisov do karty...
    A keď budeš v r. 2005 tak pokojne účtuj. Želám veľa úspechov.
    Takto máš zaručené bezchybné vypočítanie odpisov a ak si mal tech. zhodnotenie tak aj to, vrátane zmeny dĺžky odpisového obdobia. Program si všetko pamätá čo ako má v ktorom roku spätne počítať.
    Pekný nedelný deň...

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    znalec
    A potom tiež nerozumiem čo znamená v pohľadávkach - dátum vzn.d.pov.
    v minulosti sa tento dátum nazýval - dátum uskutočnenia zdaniteľného plnenia (DUZP). Teraz sa v zákone hovorí o dátume vzn.d.povinnosti a je to dátum dodania tovaru/služby, prijatia preddavku a pod. Na faktúre musí byť konkrétne uvedené napr. dátum dodania..., ale v pohľadávkach sa už používa tento všeobecný názov.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ďakujem za radu , dúfam , že v prípade potreby mi poradíte zase.
    Prajem pekný týždeň.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    akože ti to nejde? hornú hlavičku vypíšeš podľa správnosti... napríklad dátum obstarania 20.3.2003, doklad... uvedieš, či to bolo faktúrou alebo VPD, cena obstarania... napr. 40.000,- Sk a dolnej časti sú účtovné operácie, tam klikneš na pridaj, oprávky.. dáš sumu odpisu k dátumu 31.12.2003... a ok....potom klikneš na výpočet odpisov... a na rok 2004 ti to krásne vypočíta odpis, ale nesmieš zabudnúť zadať ešte, či to chceš mať zrýchlene alebo rovnomerne odpísané.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.