Zavrieť

Porady

Stravovanie

Dobrý deň, chcem sa informovať, že ak má organizácia vlastné stravovacie zariadenie bez možnosti výberu stravy, či sa môžu jej zamestnanci stravovať aj v inom stravovacom zariadení s možnosťou výberu jedla. A za akých podmienok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zamestnávateľ má povinnosť zabezpečiť stravu, nie výber jedál. Ale ak si to v práci dohodnete, nemá zakázané nakúpiť lístky. Obyčajne to robí pre tých, čo nie sú stále na pracovisku, ale počas pracovnej doby cestujú.

    staluk je offline (nepripojený) staluk

    staluk
    Ďakujem za radu. To znamená, že sa podľa dohody so zamestnávateľom môžem stravovať aj v inom zariadení a on mi bude prispievať na stravu vo výške 55 % zo zákona a plus zo sociálneho fondu.

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    staluk Pozri príspevok
    Ďakujem za radu. To znamená, že sa podľa dohody so zamestnávateľom môžem stravovať aj v inom zariadení a on mi bude prispievať na stravu vo výške 55 % zo zákona a plus zo sociálneho fondu.
    Áno. Ale ak zamestnávateľ má svoju vlastnú jedáleň,splnil si povinnosť a v prípade , že sa tam nestravuješ nemôžeš žiadať príspevok na stravu.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Sojka 007 Pozri príspevok
    Áno. Ale ak zamestnávateľ má svoju vlastnú jedáleň,splnil si povinnosť a v prípade , že sa tam nestravuješ nemôžeš žiadať príspevok na stravu.
    Ja to len trochu poopravím, žiadať môže, ale zamestnávateľ nemusí žiadosti vyhovieť.

    staluk je offline (nepripojený) staluk

    staluk
    Ďakujem, pre mňa je dôležité, že je to na základe dohody dvoch strán. Čiže sa neporuší žiadny predpis.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.